Субота, 22 червня 2024 року

Інвертор для сонячних батарей: який краще вибрати

Альтернативні джерела енергії дуже популярні серед власників приватних, дачних будинків, а також на підприємствах. Вони є відновлювальними й не містять токсичних елементів, тому повністю безпечні для довкілля. Проте попередньо необхідно правильно вибрати й встановити певну кількість елементів для злагодженої роботи усіх складових системи.

Щоб користуватися електроенергією, потрібно купити інвертори для сонячних панелей. Без цього пристрою неможливо обійтись, він завжди присутній у загальній конструкції.  Він виконує функції сполучного елемента між генеруючими потужностями, тобто сонячними панелями й самим користувачем. Без нього не вийде користуватися системою так, як зазвичай.

інвертор1

Що таке інвертор і для чого він потрібен

Цей пристрій необхідний для перетворення напруги 12 або 24 вольт від акумуляторів на 230 в, тобто постійного струму у змінний. Це необхідно для нормальної роботи електроприладів, адже початкову енергію, вироблену сонячними панелями, сприймає дуже мала кількість обладнання. Для роботи майже всієї наявної побутової техніки потрібен не постійний, а змінний струм, саме його забезпечує інвертор.

Цей пристрій є важливою складовою сонячної станції, адже також забезпечує нормальне функціонування домашнього освітлення. В залежності від особливостей використання автономного джерела енергії потрібна кількість приладів може бути різною. Щоб її розрахувати, необхідно знати, скільки ват перетворюють сонячні панелі для вироблення достатнього об’єму електроенергії. 

Цей показник потрібно поділити на максимальну потужність, яку підтримує інвертор. Наприклад, якщо потужність загальної електричної установки складає 950 Вт, і до сонячної станції купили прилади для перетворення струму на 250 Вт, тоді забезпечити усі потреби об'єкта в енергії зможуть чотири моделі. Досвідчені фахівці компанії Solar-Tech допоможуть вибрати правильний пристрій в залежності від вибраного типу системи та інших особливостей.

інвертор2

Які бувають інвертори для сонячних панелей

В залежності від підключення виділяють три основні типи:

  • автономні. Такі моделі називають off grid, вони працюють в автономній мережі, не підключеній до загальної електромережі, та мають власний генератор напруги. Ці агрегати працюють із незалежними геліосистемами на акумуляторах і вирівнюють напругу, що знімається з батарей;
  • мережеві. Ці пристрої називають також on grid, вони працюють синхронно із зовнішньою енергосистемою. Їх встановлюють між мережевим живленням та сонячними панелями і використовують тільки вдень, коли є сонячне світло. Такі пристрої здатні автоматично відключатися у випадку, якщо коливання параметрів у мережі перевищують припустимі;
  • гібридні або hybrid. Цей тип перетворювачів через принцип роботи називають акумуляторно-мережевими. Вони встановлюються на приватних сонячних станціях і поєднують у собі спосіб функціонування перших двох типів. Здатні як контролювати заряд акумулятора, так і направляти до мережі не використаний надлишок виробленої енергії.

Без інвертора нормальна робота сонячних панелей неможлива, адже виробленою енергією не вийде скористатися. Тому цей пристрій у потрібній кількості купують обов’язково під час облаштування альтернативного джерела в будинку або на підприємстві.

На які показники звернути увагу під час вибору

Важливою характеристикою пристрою вважається форма вихідного сигналу, він буває синусоїдальним або квазісинусоїдальним. Перший варіант використовують для дому, тобто, побутових потреб. Такі станції забезпечують більш якісний сигнал та мають вищі параметри у порівнянні зі звичайними лініями електропередач. Апарати із синусоїдальним типом сигналу більш дорогі й габаритні, проте добре захищені від перепадів електроенергії.

Квазісинусоїдальні коштують дешевше, проте забезпечують не такий стабільний і якісний сигнал. Серед головних переваг – невелика вага й компактні розміри, проте не варто користуватися такими пристроями для чутливої до перепадів напруги побутової техніки. Все тому, що вона не отримає надійного захисту та в будь-який момент може вийти з ладу або швидко втратити початкові характеристики.

Метки: інвертор, сонячні батареї

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.