Неділя, 1 грудня 2024 року

Ігрові ноутбуки: на що звертати увагу у 2024 році

Комп’ютерні ігри за останні десятиріччя стали невід’ємною частиною життя людства. За останнім звітом аналітичної фірми DFC Intelligence кількість гравців в усьому світі складає близько 3,7 млрд. осіб, а це майже половина населення планети. При цьому гравці використовують різноманітні пристрої – ігрові консолі, смартфони та комп’ютери. Цілком логічно, що активні геймери бажають бути мобільними у своєму виборі, і занурюватися у світ комп’ютерних ігор не тільки вдома, а й у тому місці де знаходяться. Ідеальним варіантом у даному випадку є ігровий ноутбук, який поєднує у собі потужні можливості десктопу та мобільність.
Тож розглянемо декілька важливих моментів, які слід враховувати при виборі такої техніки для комп’ютерної гри.

ноутбук

Загальні характеристики, на які слід звертати увагу

В намаганні задовольнити потреби геймерів у реалістичності та цікавості творці комп’ютерних ігор постійно вдосконалюють і ускладнюють алгоритми. Тож до ігрового ноутбуку пред’являють підвищенні вимоги до обчислювальної потужності та якості відео.

  1. Процесор (CPU). Значну частину обчислень, пов’язаних з алгоритмами гри та формуванням зображень виконує саме процесор. Тож кількість ядер, частота, розмір кеша критично важливі для сучасних вибагливих ігор. Якщо це Intel – то Core I5, I7, I9. Для AMD – це мінімум Rizen 5, але для невибагливих ігор.
  2. Оперативна пам’ять (ОЗУ). Вже давно стало зрозуміло, що об’єм пам’яті критично важливий для продуктивності комп’ютера. Якщо ноут «заторможує», то скоріше за все від нестачі пам’яті. Ігри дуже «ненажерливі» до останньої. Щонайменше потрібно 8 Гб.
  3. Тип накопичувача. Від його характеристик залежить швидкість завантаження. Тож треба обирати сучасні твердотільні SSD накопичувачі.
  4. Відеокарта. Один з найважливіших елементів для ігрового ноутбука, повинна бути окремою (дискретною). На неї покладається оснона робота по відображенню складної геймерської графіки. Найкращій вибір – це ноутбуки з картами Nvidia. Для невибагливих ігор підійде і RTX 2050 чи RTX 2060, а для бестселеров 2024 року – це GeForce RTX 4060.
  5. Діагональ екрану. Впливає на зручність роботи з ноутбуком. Звичайно, що спостерігати за перебігом гри, як і проглядати відео краще на ноутбуках з більшою діагоналлю. Мінімум 15,6 дюймів. Краще 17.
  6. Роздільна здатність дисплея. Визначається кількістю пікселів на дюйм. Чим більше – тим якісніше буде картинка.
  7. Частота оновлення дисплея. Важливий параметр, який впливає на якість зображення у динамічних іграх. На дисплеях з низькою (60 Гц) частотою висока вірогідність появи різних артефактів та змазування. Потрібна частота від 100 Гц і вище.

Додаткові нюанси

Ігровий ноутбук на відміну від його офісних колег працює у більш жорстких умовах.
Більшість ігор потребують тривалого часу роботи апаратури. При основні компоненти ноутбука нагріваються до високих температур. Цей тип комп’ютерів потребує спеціальної системи охолодження. В іншому випадку від перегріву процесор та відеокарта почнуть скидати частоти роботи, і гра сповільниться або завершиться.
Ще один момент – якість клавіатури. В процесі гри частина клавіш переживає підвищене навантаження. Тож конструкція ігрового ноутбука має на увазі спеціальну підсилену клавіатуру з м'яким тактильним відгуком.
Врахувавши всі вищеописані моменти ви зможете підібрати гарну «машинку» для ігор.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.