І в похід, і на щодня: як правильно вибрати рюкзак

Рюкзак – один із основних компонентів спорядження будь-якого туриста. Та й у повсякденному житті він уже добряче потіснив усілякі сумки. Крім зручності та практичності важливу роль відіграла їхня доступність. Сьогодні придбати рюкзак можна в інтернет-магазині, такому, як наприклад, магазин Аlp.com.ua. А щоб ви змогли зорієнтуватися у своєму виборі, і при необхідності говорити з консультантом однією мовою, ми розповімо вам про те, на що потрібно звернути увагу при виборі рюкзака.

hike001

Які бувають рюкзаки

Сучасні наплічники поділяються на такі категорії:

 • Туристичні;
 • Міські;
 • Дитячі.

У свою чергу туристичні рюкзаки представлені такими видами, як похідні (трекінгові), тактичні, штурмові, гірськолижні.

Тактичні переважно призначені для військових, але можуть використовуватися і в умовах походу.

Штурмові – спеціалізовані рюкзаки малих об’ємів, переважно, для одноденних альпіністських сходжень, перенесення спеціального спорядження.

Гірськолижні – також спеціалізовані, для лижних походів та короткочасних зимових у гірських умовах. Відрізняються наявністю спеціальних пристроїв для підвіски спорядження (лиж, льодорубів), а також спеціальних аксесуарів для сніжно-льодових умов.

Похідні рюкзаки – найширша та універсальна категорія для всіх видів походів, подорожей та екскурсій, найширше представлена ​​в асортименті магазину.

Декілька слів про міські рюкзаки. Вони використовуються в повсякденному житті, наприклад, для перенесення особистих речей, книг та ноутбука, але можуть застосовуватися і під час короткочасних екскурсій, походів або завдяки малим габаритам для подорожей на low cost.

городской

 

На що слід звернути увагу при виборі рюкзака

Є кілька основних параметрів, які визначають вибір рюкзака:

 1. Об `єм;
 2. Конструкція;
 3. Матеріал тканини та якість фурнітури.

Об'єм визначається тим, навіщо ви збираєтеся використовувати наплічник. Загальні рекомендації такі:

 • 20-35 літрів – для одноденних походів, сходжень чи екскурсій.,
 • 35-50 літрів - штурмові, альпіністські, гірськолижні рюкзаки, максимум на 1-3-денні легкі походи.
 • 50 і більше літрів – повноцінний похідний рюкзак на мандрівку тривалістю від 4 днів до кількох тижнів.

 

Особливості конструкцій рюкзаків

Рюкзаки конструктивно бувають м'які (безкаркасні) та каркасні. Останні дозволяють оптимально розподілити навантаження від рюкзака на ваше тіло практично незалежно від укладання речей та забезпечити комфортну мандрівку. Сучасні каркаси роблять із легких матеріалів, часто вони практично непомітно вшиті в тканину, і майже не збільшують власну вагу наплічника. Конструкція каркасного рюкзака максимально враховує анатомічні особливості людського тіла. Зверніть увагу, що з цієї ж причини розділяють жіночі та чоловічі рюкзаки.

походный

Конструкція похідного рюкзака обов'язково повинна мати:

 • вентильовану спинку;
 • стегновий пояс з компресійними ременями, що дозволяють ефективно перерозподіляти навантаження;
 • бічні компресійні стропи, які дозволяють "зтягувати" рюкзак за обсягом речей.

Крім того, при виборі рюкзака потрібно звернути увагу на кишені, їх кількість, розміри та розташування. Тут уже справа смаку кожного. Але, потрібно розуміти, що кишеня дозволяє частину речей розташувати поза основним відділенням, так, щоб їх можна було легко і швидко дістати. Зверніть увагу на кишеню у верхньому клапані рюкзака – це дуже корисний відсік.

Якщо ви підбираєте рюкзак для серйозної мандрівки, то не зайвим буде звернути увагу на такі опції, як «відсік для мокрих речей», а також «вбудований чохол з дощу» і сумісність з питною системою.

Метки: рюкзак