Хвороби хребта займають одне з перших місць по поширеності серед населення планети. За даними дослідження, проведеному медично- інформаційною системою Helsі, 45% опитаних страждають від постійних болів у спині, а 43% - періодично. Лікарі відмічають, що останнім часом відзначається збільшення кількості пацієнтів з різноманітними захворюваннями хребта, і насамперед пов’язують це із малорухливим способом життя та неправильним харчуванням. І це при тому, що згідно вищезгаданому дослідження до лікаря-невропатолога зі скаргами на болі в спині зверталися менше 30 відсотків, ще 15 відсотків ходили до масажиста. Тож можна уявити яка насправді статистика поширення хвороб хребта. На сьогодні існує велика кількість методик подолання цих недугів. Це може бути і медикаментозне або апаратне фізіотерпевтичне лікування, або хірургічне. Тоді вам потрібно з1ясувати, яка на імплант для хребта ціна, та які варіанти підійдуть саме вам, щоб позбавитися болей та відновити здоров'я. Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим краще.
Які бувають хвороби хребта
Зазвичай відзначають наступні види хвороб:
- Дегенеративно-дистрофічні хвороби хребта – пов’язані зі змінами тканин хребетних сегментів, деградацією тканин міжхребцевих дисків, суглобів та зв'язкового апарату, а також кісткової тканини хребта:
- остеохондроз;
- спондильоз;
- спондилоартроз; протрузії міжхребцевих дисків;
- грижі міжхребцевих дисків;
- радикулопатія.
- Вади постави, викривлення хребта:
- сколіоз;
- кіфоз;
- лордоз.
- Запальні захворювання (хвороба Бехтєрєва).
Крім того хвороби хребта класифікують за джерелом походження:
- інфекційного;
- травматичного;
- запального;
- аутоімунного;
- пухлинного;
- токсичного.
Які відділи хребта страдають найчастіше
За статистикою на першому місті за локалізацією болів знаходиться поперек. Майже 70% пацієнтів вказують саме на це місце, яке їх непокоїть. На другому – шийно-комірцевий відділ. І на третьому – грудний.
Які причини виникнення хвороб хребта
Причин досить багато. Почнемо з того, що навість існує вислів: «Остеохондроз – це плата за прямоходіння». Звісно так. Чоловік, на відміну від своїх еволюційних пращурів, під час ходіння на двох кінцівках створює надмірне навантаження на хребет.
Але ж основні причини пов’язані зі способом життя:
- Гіподинамія, малі фізичні навантаження;
- Сидяча робота, яка призводить до довгого перебування у зігнаному стані;
- Неправильне харчування, недостатність вітамінів та мікроелементів.
Окрім того, як відмічалося вище, можуть бути причини, пов’язані з травмами або захворюваннями інших систем організму. Але слід відзначити, що і хвороби хребта можуть бути причинами виникнення інших захворювань чоловіка, а також болі у хребті можуть маскуватися під інші, як то, наприклад, серцеві.
Методи лікування
Для лікування хвороб хребта використовують наступні методи:
- медикаментозне лікування
- фізіотерапія
- кінезотерапія та реабілітаційне лікування
- еферентна терапія;
- хірургічне втручання.
Зазвичай використовується комплексний підхід з поєднанням декількох методів на різних етапах лікування.
Міжхребцеві диски – найбільш слабке місце хребта
Звісно так, бо лікарі відмічають, що дегенерація міжхребцевих дисків - це одне з найпоширеніших захворювань хребта.
По-перше, міжхребцеві диски – це своєрідні амортизатори, які забезпечують рухливість спини. Тож саме вони сприймають основну частину навантаження на хребет.
По-друге, цілком природньо, що з віком відбувається зношення дисків, як і усього організму, та зниження їх функцій. Річ у тому, що клітини міжхребцевого диска виробляють спеціальні речовини, які здатні накопичувати та утримувати рідину, тим самим забезпечуючи еластичність дисків та амортизуючу функцію. З віком, або через якісь інші причини, кількість клітин зменшується, диски втрачають еластичність. Відбуваються дегенеративні процеси.
Це може викликати розриви або випадіння дисків (грижі), окрім того виникають ущемлення спинного нерву. Це у свою чергу викликає болі та може призвести до паралічу, втрати рухливості.
У багатьох випадках вирішити цю проблему допомагає операція по заміні міжхребцевого диска на імплант. Сьогодні це досить поширена операція, майже «одного дня». А проконсультуватися та підібрати необхідний матеріал ви можете в медичному центрі cor-medical.ua.