Вівторок, 25 червня 2024 року

Хатній ремонт: як обирати підлогове покриття

Зараз на ринку будівельних матеріалів можна зустріти безліч різних варіантів підлогових покриттів, кожне з яких має свої переваги та недоліки. У будь якому разі слід звертати увагу на якісні матеріали відомих виробників, зважаючи на те, що, наприклад, вартість ламінату в Ужгороді, та аналогічного у Дніпрі будуть приблизно однакові, якщо це брендовий ламінат.

ламінат

Зазвичай головним чинником при виборі підлогового покриття є характеристика приміщення, для якого він призначений.

Слід звертати увагу на:

  • Прохідність (навантаження під час добового переміщення людей);
  • Вологість;
  • Освітлення;
  • Стан основи.

Якщо мова йде про приміщення з підвищеною вологістю, то основними варіантами покриття є керамічна плітка, камінь або наливний пол.

Для основних житлових просторів зазвичай обирають такі штучні матеріали як лінолеум, вініл, ламінат, або ж натуральні – паркет, дошка або інженерна дошка. Наразі трендом ремонтів є використання або натуральних матеріалів, або таких, що максимально імітують текстуру натуральних.

 

Плюси та мінуси різновидів підлогових покриттів

 

Розглянемо основні переваги та недоліки кожного типу покриття.

Лінолеум. Міцне покриття, досить стійке к стиранню під час ходіння, просте в монтажі. Використання сучасних матеріалів дозволяє казати про екологічність цього покриття. Також значною перевагою лінолеуму є низька у порівнянні з іншими матеріалами ціна. До недоліків слід віднести слабий захист від гострих предметів (каблуків тощо), зміну кольору від сонячних променів та слизькість під час потрапляння води.

 

Ламінат. Тверде та міцне покриття з широким спектром кольорів та текстур, які добре імітують натуральні матеріали і пасують до будь якого інтер’єру. Покриття стійке до бризок та подряпин, а також зміни температури та вологості. До недоліків слід віднести необхідність гарної підготовки основи, появу скрипів під час експлуатації, необхідність захисту стиків від потрапляння води та наявність шкідливих сполук у дешевих виробах.

 

Вініл. Водостійке та міцне покриття на основі полівінілхлориду, як його ще називають розкішні вінілові плитки ( luxury Vinyl Tiles - скорочено LVT). Мають високу декоративність, різну фактуру поверхні, що усуває недоліки ковзання при потраплянні вологи. Міцні та довговічні, теплі на дотик та сумісні з теплими полами. Основний недолік – необхідність гарної підготовки основи. Має помітно вищу за ламінат ціну.

 

Паркет. Добре знайоме покриття з натурального матеріалу. Завжди модний, легко відновлюється. Але досить складний у монтажі, також потребує гарної основи, та схильний до появи скрипів в процесі експлуатації.

 

Дошка та інженерна дошка. Остання це – двошарова конструкція. Верхній шар – це ламель із цільної деревини. Другий шар - це фанера. У порівнянні зі звичайною дошкою не потребує встановлення спеціальних брусів і може вкладатися прямо на рівну основу. Недоліком є висока ціна та неможливість демонтажу при укладці клейовим методом.

Метки: ламінат

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.