Глава МАГАТЕ спростував заяви Росії, що Україна нібито розробляє ядерну зброю

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі спростував звинувачення Росії на адресу України про нібито спроби українців розробити ядерну зброю.

Про це повідомляє УП з посиланням на "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву Гроссі на пресконференції у штаб-квартирі МАГАТЕ 4 березня

 

Пряма мова Гроссі: "Це питання для нас дуже зрозуміле; у нас немає жодної інформації, яка б ставила під сумнів виконання Україною зобов'язань щодо нерозповсюдження".

Деталі: Він підкреслив, що МАГАТЕ не має інформації "про будь-які відхилення матеріалів, якісь незадекларовані матеріали або діяльність, що веде до розробки ядерної зброї".

Гроссі додав, що МАГАТЕ продовжує залишатися у тісному контакті з українськими регуляторами-партнерами.

 

Чому це важливо: Представники російської влади заявляють, що Україна має ядерний потенціал і нібито може напасти на Росію. При цьому президент Росії Володимир Путін у відповідь на санкції і об'єднання Заходу проти Росії наказав привести у посилений режим роботи Ракетні війська РФ.

Міністр іноземних справ РФ Дмитро Лавров заявив, що третя світова війна була б ядерною. Таким чином росіяни погрожують ядерною зброєю усьому світу.

Метки: МАГАТЭ