Газ із російського газопроводу «Північний потік — 2» потрапив у Балтійське море

Данія закликала судна триматися подалі від острова Борнхольм у радіусі пʼяти морських миль — вночі стався витік газу у Балтійське море з російського газопроводу «Північний потік — 2».

Про це ідеться у заяві датського енергетичного агентства, а деталі повідомляє Reuters.

Датське морське управління випустило навігаційне попередження та встановило заборонену зону для плавання навколо цього району. 26 вересня Данії повідомили про падіння тиску в газопроводі «Північний потік — 2». Загрози безпеки, повʼязані з витоком за межі забороненої зони, відсутні. Очікується, що інцидент не вплине на безпеку газопостачання Данії.

Увечері 26 вересня оператор газопроводу «Північний потік — 1», який із середини червня працював на зниженій потужності, а потім повністю припинив постачання у серпні, повідомив про падіння тиску на обох лініях газопроводу. Оператор «Північного потоку — 2» повідомив, що тиск у трубопроводі, всередині якого було запечатано деяку кількість газу, за ніч впав зі 105 до 7 бар.

Уряд Німеччини заявив, що він перебуває в контакті з датською владою і працює з місцевими правоохоронними органами, щоб зʼясувати, що викликало раптове падіння тиску в трубопроводі.

26 вересня росіяни за один день зафіксували зниження тиску одразу на двох своїх газопроводах до Європи — на «Північному потоці» та на «Північному потоці-2», який так і не запустили в роботу. Обидва газопроводи майже не працюють та не перекачують газ із росії до Європи. «Північний потік — 2» через вторгнення російських військ до України так і не запустили, а от «Північний потік» улітку майже повністю зупинили нібито через знайдені неполадки.

Джерело: The Babel

Метки: Північний потік