Франція витратить 200 млн євро на знищення зайвого вина

Уряд Франції виділив 200 млн євро на знищення надлишків вина, щоб підтримати виробників та зупинити зростання цін. Про це пише газета Financial Times.

За даними видання, вино переженуть в етанол, який можна використовувати, наприклад, для виготовлення парфумів або водно-спиртових гелів. Також влада передбачила схему виплати компенсацій за вирубку виноградників, оскільки тисяча виноробів у Бордо знищать 9500 гектарів виноградних лоз, що становить 8% від загальної площі виноградників у регіоні.

Як повідомляє FT, винороби мають труднощі через цілий комплекс проблем, включаючи зміну споживчих звичок, кризи вартості життя та наслідків коронавірусу. У місцевій асоціації фермерів заявили, що падіння попиту на вино призвело до надвиробництва, різкого падіння цін і серйозних фінансових труднощів для кожного третього винороба в регіоні Бордо.

За словами міністра сільського господарства Франції Марка Фесно, спочатку Євросоюз виділив на допомогу виноробам 160 млн євро, проте пізніше уряд додав ще 40 млн.

Фесно пояснив, що ці кошти "спрямовані на те, щоб зупинити обвал цін, і щоб винороби могли знову знайти джерела доходу", проте зазначив, що галузі необхідно "дивитися в майбутнє, думати про зміни у споживанні та адаптуватися".

Метки: вино, Франция