Енергоблок ЗАЕС відключено через вибух міни – МАГАТЕ

Вибух стався за межами периметрального огородження станції, внаслідок чого було відключено зовнішню лінію електропередач.

Лінію електропостачання четвертого енергоблоку Запорізької атомної електростанції було зупинено через вибух міни. Про це заявив гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.

 

"Вибух наземної міни перервав основну лінію електропостачання одного з енергоблоків Запорізької атомної електростанції, що стало останнім інцидентом, що підкреслює нестабільну ситуацію з ядерною та фізичною ядерною безпекою на об'єкті під час нинішнього військового конфлікту", - заявив він.

 

У МАГАТЕ нагадали, що вибух стався 30 жовтня ввечері за межами периметральної огорожі ЗАЕС, внаслідок чого було відключено зовнішню лінію електропередач напругою 750 кіловольт (кВ) між розподільчим пристроєм станції та головним електричним трансформатором енергоблоку №4. Натомість енергоблок №4 отримує електроенергію, необхідну для охолодження та інших важливих функцій ядерної безпеки, із резервної лінії.

 

Нагадаємо, російські військові спровокували на Запорізькій атомній електростанції екологічну катастрофу. Внаслідок зупинки енергоблоків станції тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач ЗАЕС, внаслідок чого температура води впала до +13 градусів, викликавши загибель риби.

Джерело: Кореспондент

 

Метки: ЗАЭС