Понеділок, 16 червня 2025 року

Екзотичні фрукти на нашому столі: особливості вживання та корисні властивості

Сьогодні на полицях супермаркетів та в каталогах інтернет-магазинів fruit-time.ua/catalog/ekzoticni-frukti можна зустріти багато екзотичних фруктів, які приїхали із різних куточків світу. Від звичних для нас яблук та груш вони відрізняються не тільки своєю яскравою смаковою різноманітністю, а і унікальним складом.
S5_img-0940-kopiiuvati
Окрім високого рівню добре відомого вітаміну С, у своєму складі екзотичні фрукти мають унікальні імуномодулятори та природні ферменти. Наприклад, папаїн у папаї або актинідин у ківі. Ці речовини покращують розщеплення білків, знімають навантаження із травної системи та можуть полегшувати симптоми тяжкості після їжі. Корисні сполуки з тропічних фруктів не тільки насичують, а й мають потужну оздоровчу дію. Тому розглянемо далі деякі найбільш доступні екзотичні фрукти, їх корисні властивості та особливості вживання.

Пітахайя (драконів фрукт)

rV_20210923-220629-1
Це плід особливого виду їстівного кактуса. Його родина Мексика та Південна Америка. Виглядає як велика яскраво-рожева або червона шишка із зеленими наростам-листочками. Всередині може мати білу або червону м’якоть.

Як вживати

Плід розрізають навпіл і їдять ложкою. Шкірка неїстівна. Пітахайю можна додавати до салатів, смузі, морозива. Перед подачею драконів фрукт варто охолодити. У розрізаному вигляді зберігати можна не більше трьох-п'яти дні.

Чим корисна пітахайя

  • Містить вітаміни С, B1, B2, B3, а також кальцій, фосфор, залізо
  • Містить потужні антиоксиданти (зокрема, бетаціаніни у червоній м'якоті), які уповільнюють старіння клітин.
  • Покращує роботу печінки та містить багато клітковини, яка стимулює роботу травної системи.
  • Сприяє зниженню рівня холестерину за рахунок харчових волокон та омега-3 (у кісточках).

Ківі Голд (золотий ківі)

qI_20211016-164415
Також відомий як “жовтий ківі”, від звичного для нас зеленого родича відрізняється іншим кольором шкірки та м’якуша (золотисто-жовта шкірка та яскраво-жовтий м’якуш) та деякими відмінностями в смаку. Взагалі ківі, це штучно виведений фрукт, який з’явився у 19 столітті у Новій Зеландії, а Ківі Голд взагалі народився у 1992 році.

Як вживати

Можна їсти як зі шкіркою (попередньо добре промив), але краще її видалити. Вона добре зрізається ножом для чистки. Відрізняється більш солодким смаком та м'якою текстурою порівняно із зеленим ківі, має легкий лимонний присмак. Ківі добре поєднується з йогуртом, сиром, фруктовими салатами. А також може використовуватися у косметичних масках.

Корисні властивості

  • Містить багато вітаміну С - вдвічі більше ніж апельсин.
  • Допомагає при запорах та покращує травлення завдяки ферменту актинідин.
  • Чудово спалює жири, та сприяє схудненню.
  • За даними деяких досліджень знижує рівень стресу та покращує якість сну.
  • Окрім вітаміну С, містить вітаміни E, K, фолієву кислоту, калій, магній, антиоксиданти (лютеїн, зеаксантин).

Маракуйя (пасифлора)

aL_20210923-1942310
Це плід деревоподібної ліани родом з Бразилії, яка дає врожай два рази в рік. Фрукт невеликий, округлий, зазвичай фіолетового чи пурпурного забарвлення.

Як вживати

Можна просто розрізати навпіл, і їсти ложкою желеподібну м'якоть разом із насінням. Очищену маракуйю часто використовують в десертах, смузі, йогуртах та соусах. Гарна для приготування соків.

Корисні властивості маракуйї

  • Багата рослинними волокнами (особливо насіння), що покращує перистальтику кишечника.
  • Зменшує симптоми астми, оскільки блокує дію гістаміну.
  • Має м'який заспокійливий ефект, може допомогти при тривозі і безсонні
  • Підтримує здоров'я очей завдяки вітаміну A і каротиноїдам.
  • Антиоксиданти, які містяться в плодах, стримують розвиток ракових клітин.
  • Також містить вітаміни B2, B3, B6, калій, магній, залізо.

Інжир (фіга)

cf_20210923-200055
Плід фікусу з родини шовковицевих, родом із субтропіків, хоча останнім часом вирощується і в Україні. Вживається у свіжому, та у сушеному вигляді. Відмінно поєднується із сиром, горіхами, медом.

Корисні властивості:

  • Багатий клітковиною, покращує травлення завдяки ферменту фіцин та допомагає при запорах.
  • Підтримує здоров'я серця, знижує тиск завдяки високому вмісту калію.
  • Допомагає підтримати здоров’я шкіри - має протизапальні властивості, що може допомогти при акне, екземі та інших шкірних проблемах.

Застереження: Інжир не рекомендують приймати людям, що страждають на діабет (можна в помірних кількостях) і панкреатит, при гострих запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також хворим з порушенням обміну щавлевої кислоти, наприклад, під час подагри.

Кумкват

By_img-3435-kopiiuvati
Це їстівний фрукт з родини цитрусових, що за кольором та зовнішнім виглядом нагадує видовжений апельсин, але при цьому має мініатюрний розмір — 3-5 см.

Як вживають

Шкірка визрілого плоду тонка і солодка, з терпким присмаком, тому їдять його разом зі шкіркою на відміну від інших цитрусових. Кісточки не отруйні, але, як і в інших цитрусових, трохи гірчать. Можна використати для фруктових так і овочевих салатів. Гарно поєднується зі м’ясними стравами.

Корисні властивості:

  • Солодка шкірка містить ефірні олії.
  • Має антибактеріальну дію, допомагає при застуді.
  • Покращує травлення та стимулює вироблення жовчі.
  • У м’якоті фрукта іститься особлива речовина — фуракумарин, який має виражену протигрибкову дію. Особливо його багато в сушеному кумкваті..
  • багатий вітаміном А і бетакаротином, які тісно пов’язані зі здоров’ям очей
  • Регулярне вживання в їжу цього фрукта збагатить організм вітамінами групи В, необхідними для нормальної роботи нервової системи.

Висновок

Екзотичні фрукти – це справжня скриня вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів, необхідних організму для здоров'я. Помірне та обгрунтоване вживання їх не тільки додасть нового смаку традиційним стравам, а і допоможе зберегти активність і та довголіття.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.