Понеділок, 15 липня 2024 року

Дослідники випробували технологію, що дозволить спілкуватись лише силою думки

В Університеті Дьюка створили мозковий імплант, який може забезпечити спілкування лише силою думки. Пристрій покликаний допомогти людям, які страждають на мовні розлади або нездатні на вербальне спілкування з тих чи інших причин. Перші досліди показали позитивні перспективи для подальшої розробки.

Експерименти щодо перетворення мозкової активності в текст та голосове спілкування шляхом сканування сигналів головного мозку пацієнтів дозволяють сьогодні транслювати «думки» у слова зі швидкістю до 78 слів за хвилину. «Це як слухати аудіокнигу зі вдвічі меншою швидкістю», — пояснили автори дослідження. Зазвичай людина промовляє до 160 слів за хвилину, що робить спілкування живим та природним. Щоб люди з ураженням мовного апарату також могли брати участь у такому спілкуванні, їм потрібні точніші датчики мозкової активності.

Група вчених з Університету Дьюка спільно з лабораторією біомедичної інженерії створили датчик активності мозку з 256 сенсорами на шматочку пластику розміром із поштову марку. Новий датчик здатний уловлювати сигнали від одиночних нейронів, що дозволяє визначати їхню активність з високою точністю.

Вчені не збиралися читати думки безпосередньо. Але по комплексу сигналів для м’язів мовного апарату — мови, гортані та лицьових — вони розраховували з високою точністю визначати невисловлені думки пацієнтів (мовою керують до 100 м’язів, за сигналами до яких необхідно стежити). Таким чином, подумки сказана фраза повинна була транслюватися в сигнали м’язам, а за цими прямо зчитаними з мозку даними потрібно було відтворити все, що пацієнт збирався сказати. У випадку пацієнта з ураженням мовного апарату думки так і залишилися б у корі головного мозку і далі сигнали б не пройшли, але зчитані датчиком вони отримали можливість бути відтвореними комп’ютером.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.