Неділя, 19 травня 2024 року

Допомога з минулого — як стародавні поеми допомагають робити наукові відкриття?

Давньогрецька епічна поема Іліада, яку історики приписують поету-оповідачеві тих часів Гомеру, допомогла сучасним дослідникам старовини зробити кілька наукових відкриттів. Віршований твір описує подвиги стародавніх героїв, які билися в епоху Троянської війни. Але якщо битви описуються історією у формі епосу, то археологічні знахідки цілком реальні.
легенд

Підказка Іліади

Національна дослідницька організація Грецької Республіки спільно з Міністерством культури держави оприлюднили перші дані великомасштабного дослідження підводної області острова Касос. Останній розташований на південному заході острова Крит — Егейське море. Ініціатива, яка об'єднала археологів, дослідників історії, геологів, альтернативних експертів, дала змогу здійснити 4 деки підводних експедицій, зробити чимало найважливіших відкриттів. Гості азартного клубу Ельслотс також роблять безліч археологічних відкриттів, розважаючись на ігрових автоматах історичної тематики, отримуючи за знахідки гроші.

На морському дні було виявлено 10 слідів корабельних аварій на глибині до півсотні метрів. Найстарішій катастрофі налічується понад 4 тисячі років. Близько 500 р. до н.е. затонув ще один корабель. Також були знайдені залишки військових кораблів епохи Еллінізму — з часу смерті Олександра Македонського, Риму та Візантії. Найбільш останнє відкриття — американський дерев'яний баркас, що лежить на шельфі з Другої світової війни.

Неподалік від затонулих суден було виявлено специфічні предмети з Піренейського та Апеннінського півострова, Північної Африки, Азії. Відкриття підтверджують виняткове становище догомерівського Касоса як найважливішого середземноморського гуртового торгового регіону.

Серед знахідок учені виокремили найсуттєвіші:

  • старовинну іберійську глиняну посудину, виготовлену понад 20 століть тому;
  • амфори, фляги африканських народностей;
  • кам'яний якір, що пролежав на дні майже 3000 років.

Безліч артефактів було піднято для детального вивчення. Надмірно занесені піском, мулом останки кораблів почнуть розроблятися за фотографіями. Експерти відзняли майже 25 тисяч кадрів, склали детальну карту регіону корабельних аварій, використовуючи потужний гідролокатор.
легенд2

Підґрунтя підводної експедиції

Наукова експедиція на острів була розгорнута невипадково. Компанія фокусувалася на численних історичних документах, що описують роль невеликих архіпелагів давніх часів. Серед сувоїв була дека Гомерівської Іліади, де йшлося про населення Касоса, яке надало бойові кораблі для сприяння в Троянському поході.

Найбільш докладний огляд про історичні відкриття, міністерство культури країни має намір оприлюднити по другій половині 2024 року.

 

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.