Неділя, 21 квітня 2024 року

Домашні системи фільтрації води: плюси та мінуси

Читать на русском

Домашні фільтри для води набувають все більшої популярності, оскільки якість водопровідної — залишає бажати кращого. Залежно від бюджету купують фільтр-глечик або встановлюють багатоетапне очищення. Варто розібратися, яку користь приносить додаткове обладнання і наскільки доцільно на нього витрачатися.

фильтр1

Навіщо встановлюють водні фільтри

Домашня фільтрація набагато простіше, ніж на промислових підприємствах. Вона дешевша за рахунок зменшення об'єму, що обробляється, немає необхідності вигадувати спеціальні техніки. Але виробники розробляють різні картриджі для фільтрації води, які здатні давати такі переваги:

 1. видалення заліза та інших типів металів, пов'язаних з ними речовин;
 2. зниження кількості осадів та накипу в чайнику;
 3. суттєве покращення смаку та запаху води;
 4. видалення шкідливих мінералів, таких як магній та марганець;
 5. збір різних суспензій, які можуть потрапляти у воду;
 6. видалення хлору, яким проводять очищення в магістральних водопроводах.

Компанії пропонують різні варіанти: від одного універсального фільтра до кількох пов'язаних між собою колб. У кожній з них є певний матеріал, який виконує конкретне завдання. Найчастіше використовують вугільні, ниткові, мембранні фільтри. Популярні системи зворотного осмосу, які гарантують очищення від 99% шкідливих бактерій та домішок.

voda

Відповіді на поширені питання

Турбота про власне здоров'я — одна з основних потреб людини, але багато хто вважає зайвими витрати на очищення води. Мовляв, про це має дбати міське керівництво у разі централізованого водопостачання, а на крайній випадок можна обійтися звичайним кип'ятінням. Але варто зважити на думку фахівців — експерти дають відповіді на поширені питання:

 1. Чи можна пити воду з-під крана? В Україні із водопроводу практично не можна отримати чисту та безпечну воду. У більшості населених пунктів використовують застарілі очисні споруди та стародавні труби, які давно потребують заміни. У воду потрапляє велика кількість іржі та домішок із ґрунту.
 2. А якщо водопровідна вода нормальна на смак? Вона може подобатися за смаком та запахом, якщо людина до неї звикла. Але в організмі осідають різні шкідливі речовини. А ряд бактерій та мікроорганізмів, непомітних для людського ока, можна визначити лише спеціальними дорогими тестами.
 3. Покупка бутильованої води — вирішення проблеми? Для пиття так, але для вирішення побутових питань її точно не вистачить. А при прийнятті ванни, пранні речей або миття підлог шкідливі речовини проникають у квартиру та організм людини тим чи іншим способом.
 4. Чи корисно кип'ятити воду? Кип'ятіння позбавляє бактерій, а наступні відстоювання - ще й від більшості металів і мінералів. Тільки з ними зникають корисні мікроорганізми. Та й шкідливі у такий спосіб можна видалити не всі.

Фільтри для домашніх та промислових завдань розробляють фахівці, які враховують усі нюанси. Щоб правильно підібрати абсорбуючу речовину можна попередньо протестувати воду в лабораторії.

Читати українською

Домашние системы фильтрации воды: плюсы и минусы

Домашние фильтры для воды обретают все большую популярность, поскольку качество водопроводной — оставляет желать лучшего. В зависимости от бюджета покупают фильтр-кувшин или устанавливают многоэтапную очистку. Стоит разобраться, какую пользу приносит дополнительное оборудование, и насколько целесообразно на него тратиться.
фильтр1

Зачем устанавливают водные фильтры

Домашняя фильтрация гораздо проще, чем на промышленных предприятиях. Она дешевле за счет снижения обрабатываемого объема, нет необходимости придумывать специальные техники. Но производители разрабатывают разные картриджи для фильтрации воды, которые способны давать такие преимущества:

 1. удаление железа и других типов металлов, связанных с ними веществ;
 2. снижение количества осадков и накипи в чайнике;
 3. существенное улучшение вкуса и запаха воды;
 4. удаление вредных минералов, таких как магний и марганец;
 5. сбор различных взвесей, которые могут попадать в воду;
 6. удаление хлора, которым проводят очистку в магистральных водопроводах.

Компании предлагают разные варианты: от одного универсального фильтра до нескольких связанных между собой колб. В каждой из них находится определенный материал, который выполняет конкретную задачу. Чаще используют угольные, нитяные, мембранные фильтры. Пользуются популярностью системы обратного осмоса, которые гарантируют очищение от 99% вредоносных бактерий и примесей.
voda

Ответы на распространенные вопросы

Забота о собственном здоровье — одна из основных потребностей человека, но многие считают лишними траты на очищение воды. Мол, об этом должно заботиться городское руководство в случае централизованного водоснабжения, а на крайний случай можно обойтись обычным кипячением. Но стоит учесть мнение специалистов — эксперты дают ответы на распространенные вопросы:

 1. Можно ли пить воду из-под крана? В Украине из водопровода практически нельзя получить чистую и безопасную воду. В большинстве населенных пунктов используют устаревшие очистные сооружения и древние трубы, которые давно нуждаются в замене. В воду попадает большое количество ржавчины и примесей из грунта.
 2. А если водопроводная вода нормальная на вкус? Она может нравиться по вкусу и запаху, если человек к ней привык. Но в организме оседают различные вредные вещества. А ряд бактерий и микроорганизмов, незаметных для человеческого глаза, можно определить только специальными дорогими тестами.
 3. Покупка бутилированной воды — решение проблемы? Для питья — да, но для решения бытовых вопросов ее точно не хватит. А при принятии ванны, стирке вещей или мытье полов вредные вещества проникают в квартиру и организм человека тем или иным способом.
 4. Полезно ли кипятить воду? Кипячение избавляет от бактерий, а последующие отстаивание — еще и от большинства металлов и минералов. Только с ними исчезают и полезные микроорганизмы. Да и вредные таким образом можно удалить не все.

Фильтры для домашних и промышленных задач разрабатывают специалисты, которые учитывают все нюансы. Чтобы правильно подобрать абсорбирующее вещество, можно предварительно протестировать воду в лаборатории.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.