Неділя, 14 липня 2024 року

До 1000 км/год: в Китаї створили надшвидкісний поїзд

В Китаї будують експериментальний надшвидкісний поїзд на магнітній підвісці з крейсерською швидкістю 1000 км/год. Він буде вдвічі швидший, ніж найшвидший поїзд в експлуатації, шанхайський маглев розвиває максимальну швидкість 460 км/год. Новий проект буде випробувано у Харбіні, столиці північно-східної провінції Хейлунцзян.

Надшвидкісні поїзди працюють за принципом «Maglev», скорочення від «магнітна левітація», що дозволяє поїздам парити і рухатися з великою швидкістю, що рухаються потужними магнітними полями. На відміну від традиційних поїздів, у яких використовуються фрикційні колеса, поїзди на магнітній підвісці ширяють над шляхами, усуваючи тертя. Такі поїзди є лише в Китаї, Японії та Кореї.

У новому проекті використовується технологія низьковакуумної транспортної труби, яка стає найважливішою частиною програми, дозволяючи поїзду розвивати високі швидкості за порівняно помірних витрат і без шкоди для безпеки.

Швидкості, що перевищують 1000 км/год, викличуть проблеми, які можуть поставити під питання безпеки пасажирів та інфраструктури. Доведеться вирішувати такі завдання, як підтримання умов низького вакууму в трубі та пасажирів, яким доводиться мати справу з такими високими швидкостями та сильними прискореннями.

Крім того, необхідно враховувати витрати, пов’язані з розробкою та впровадженням систем поїздів на магнітній підвісці. Будівництво магнітолевітаційних шляхів, станцій та супутньої інфраструктури потребує значних інвестицій.

Низьковакуумна трубка та відповідні виробничі підприємства будуть побудовані у партнерстві між World Artery та Harbin Industrial Investment Group Co. Перший займатиметься технологіями будівництва, відповідними патентами та іншими матеріалами, а другий відповідатиме за реєстрацію будівництва програми та надаватиме послуги, включаючи залучення інвестицій та проведення консультацій з питань політики.
Джерело

Метки: Китай, швідкісний потяг

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.