Депутатам місцевих рад заборонили голосувати при конфлікті інтересів

19 лютого Верховна Рада остаточно заборонила голосування депутатам місцевих та обласних рад в умовах конфлікту інтересів.

За відповідний законопроект №3034а, з пропозиціями Володимира Зеленського, проголосували 287 народних депутатів. Законопроект було прийнято з другої спроби – 23 грудня 2020 року президент ветував його і повернув до Ради зі своїми правками, передає Укрінформ.

Тоді без уваги в документі залишилося, зокрема, питання врегулювання конфлікту інтересів в діяльності глав обласних та районних рад. У доопрацьованій редакції це врахували.

Тепер закон передбачає, що сільський, селищний, міський голова, очільники і депутати місцевих, обласних, районних рад та ще низка чиновників відповідних колегіальних органів, зобов’язані публічно повідомити про наявність конфлікту інтересів і не брати участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень щодо запропонованого питання.

Якщо неучасть таких осіб у голосуванні призведе до втрати повноважності колегіального органу, то вони можуть взяти участь в ухваленні рішення. Однак тільки за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів у ході засідання колегіального органу.

Якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов’язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу.

Джерело: Діло

 

Метки: голосование, депутаты, местные советы