Де і як обирати зовнішній акумулятор для своїх гаджетів

Сьогодні повербанк (зовнішній акумулятор) – один із найнеобхідніших і затребуваних гаджетів. Він дозволяє заряджати більшість електронних пристроїв – смартфони, розумні годинники, фітнес-трекери, планшети та ноутбуки. Завжди залишатися на зв'язку та в робочому режимі. На ринку представлені маса моделей з різними характеристиками.
Купити їх можна і в інтернет-магазинах, і на онлайн-торговельних майданчиках, і у звичайних офлайнових магазинах. Зручно, коли можливість вибору в інтернет-каталозі поєднується з отриманням в офлайновому магазині. При цьому ви:

  • Отримуєте можливість вибору по великому онлайн-каталогу;
  • Не витрачайте кошти на послуги поштового пересилання;
  • Маєте можливість перевірки пристрою при отриманні.

Такі сервіси забезпечують великі супермаркети техніки типу Фокстрот Дніпро, який має величезний вибір товару і лише в обласному центрі 4 точки продажу у різних частинах міста.
При виборі повербанку насамперед ви повинні визначитися для чого ви його плануєте використовувати. Від цього залежить подальший підбір параметрів, про які ми розповімо.
повербанк

 

 

Ємність акумулятору

Від цього показника залежить кількість зарядів вашого гаджета, які ви зможете зробити від зовнішнього акумулятора.
У сучасних повербанків ємність становить від 1500 мАг до 20 000 - 30 000 мАг. Для зарядки одного смартфона вистачить і 3000 – 5000 мАг. Для планшета або кількох смартфонів потрібний зовнішній акумулятор мінімум на 10 000 мАг. Для ноутбука – вже 20 000 мАг.
Врахуйте, що реальна ємність акумулятора на 20—30% менша від заявленої. Це пов’язано з перетворенням енергії у процесі зарядки.
Якщо ви плануєте використовувати повербанк протягом одного дня в місті з можливістю підзарядки, можна обійтися мінімальною ємністю. За містом або в поїздці – беріть з ємністю якомога більше.

Типи роз'ємів

Щоб не купувати додатково різні перехідники, потрібно відразу визначитися з необхідними роз'ємами. У сучасних повербанків вони бувають наступні:

  • USB;
  • microUSB;
  • USB Type-C;
  • Lightning.

Якщо ви плануєте використовувати акумулятор для різних пристроїв, вибирайте з великим набором роз'ємів.

Тип і струм заряду

Більшість повербанків забезпечують вихідний струм 2 А. Цього достатньо для нормальної зарядки смартфона. Менш потужні, зі струмом 1 А заряджатимуть ваш гаджет дуже довго, що буває не зручно. Зверніть увагу:

  1. Є повербанки із швидкою зарядкою – вони і ваш гаджет заряджають швидше, і поповнюють власну ємність за короткий проміжок часу;
  2. Є повербанки з функцією заряджання мікрострумом. Це потрібно для смарт-годинників, фітнес-трекерів, TWS-навушників тощо. Багато з цих пристроїв швидко виходять з ладу під час заряджання від звичайного акумулятора великим струмом.
  3. Є повербанки із бездротовою зарядкою. Це зручно для пристроїв, обладнаних такою функцією.

Додаткові сервіси

Повербанки можуть бути обладнані сонячною батареєю для підзарядки. У них може бути вбудований ліхтар. Більшість моделей обладнано лінійним світлодіодним індикатором рівня заряду, але є акумулятори із цифровим табло. Також є моделі маленьких повербанків у чохлах із відсіками для зберігання кредитних карток.

Метки: повербанк