Субота, 13 квітня 2024 року

Чому у людей зникли хвости

Люди та наші найближчі родичі-примати – людиноподібні мавпи – розпрощалися з хвостами близько 25 мільйонів років тому.
Те, що у предків сучасних людей перестали рости хвости, вчені тривалий час пов'язували з переходом до двоногості, але про генетичні чинники, що викликали безхвостість приматів, було відомо мало. Наразі вчені встановили, що втрата хвоста пов'язана з коротким фрагментом ДНК під назвою "Alu-елемент", пише ZN.ua з посиланням на CNN.

хвости

Вчені виявили фрагмент Alu в регуляторному коді гена, пов'язаного з довжиною хвоста. Alu також відноситься до класу "стрибаючих генів" – генетичних послідовностей, здатних змінювати своє місце розташування в геномі і викликати або скасовувати мутації.

У якийсь момент у далекому минулому у предків гоміноїдів (людиноподібних мавп та людей) елемент Alu AluY "перестрибнув" у ген TBXT. Порівнявши ДНК шести видів гоміноїдів та 15 негоміноїдних приматів, вчені виявили AluY лише у геномах гоміноїдів. Щоб підтвердити гіпотезу, вчені чотири роки експериментували з мишами, і вставки Alu до генів TBXT призвели до зміни довжини хвостів гризунів.
До цього дослідження існувало багато гіпотез про те, чому гоміноїди стали безхвостими, найбільш поширені з яких пов'язували безхвостість з вертикальною поставою та еволюцією двоногого ходіння.
Оскільки хвости є продовженням хребта, результати дослідження можуть мати значення для розуміння вад розвитку нервової трубки, які можуть виникати під час розвитку плода, кажуть вчені.

Метки: генетика, хвіст

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.