Чи варто при покупці iPhone звертати увагу на старі моделі

Зрозуміло, мова піде не про вживані гаджети, а про представників модельного ряду, який випускався рік-два тому. Таких як, наприклад, iPhone 11 128, який досі представлений в українських торгових мережах .
Не секрет, що багато поціновувачів конкретного бренду техніки регулярно змінюють свої пристрої при появі нової моделі. І це стосується не лише смартфонів, а й, скажімо, телевізорів чи автомобілів. У виборі нового гаджета завжди є компонент емоційного і раціонального. Останній зазвичай пов'язують із показником ціна/якість. Ціна, безумовно, є основним аргументом при виборі старої моделі. А про якість поговоримо далі.

iphone 11

Як вибирають смартфон

При раціональному виборі нової мобілки традиційно звертають увагу на наступні показники:

  • Швидкість;
  • Набір функцій;
  • Якість камери;
  • Надійність;
  • Зовнішній вигляд (ергономічність).

Зупинимося на них докладніше.

Швидкість

Швидкодія вашого гаджета помітна головним чином по роботі додатків, ігор або перегляду відео. Визначається вона двома технічними моментами – процесором та обсягом пам'яті. Традиційно кожен новий модельний ряд в iPhone оснащується новим процесором. Більше ядер, більша тактова частота, нові мікрокоманди. Однак, практично буває так, що новий процесор не приносить бажані результати. Так сталося з А16 для 14 айфону. Купертинівцям не вдалося розробити новий графічний процесор, він вийшов «ненажерливим» – скорочував час автономної роботи та сильно нагрівався. Таким чином, іноді потрібно віддавати перевагу старішій перевіреній моделі, але, наприклад, з великим обсягом пам'яті.

Функціональність

Зазвичай у кожному новому модельному ряді Apple з'являються нові функції. Але, чи всі вони вам потрібні? Велике питання. Якщо ви хочете смартфон високого класу, але маєте обмежений бюджет, то покупка топової моделі більш старої лінійки буде дуже вдалим рішенням. Флагманські смартфони, випущені раніше, як правило, більш функціональні, ніж нові бюджетні моделі. А про ціну і говорити нема чого.

Якість камери

Традиційно в iPhone камери високої якості. Поява будь-яких нововведень іноді є «маркетинговими фішками». І при повсякденному використанні не помітні. Наприклад, у той же iPhone 11 оснащений 12-мегапіксельною основною камерою та 12-мегапіксельною надширококутною. Вони мають нічний режим, Deep Fusion, портретний режим та Smart HDR для покращення обробки фотографій. Повний набір, погодьтеся.

apple-iphone-11

 

 

Надійність та ергономічність

  1. Надійність. У всіх смартфонах Apple застосовуються якісні компоненти, що забезпечує їх практично легендарну надійність та «невбиваємість». А недоліки, виявлені в процесі масової експлуатації, усуваються в межах модельної лінійки одного року.
  2. Ергономічність та зовнішній вигляд. Це показники, за які багато користувачів і полюбили iPhone, і не готові проміняти його на інші бренди. Вони завжди на висоті. Хоча не всі нововведення у зовнішньому вигляді припадають до душі «яблучникам». Поки не візьмеш у руки, не покрутиш – не зрозумієш.

Як кажуть, вибір за вами.

Метки: iPhone 11 128