Великі дози кофеїну можуть спричинити нервову збудливість, тремтіння рук, серцебиття, біль у грудях, а також серйозніші проблеми, як-от аритмії серця. Також кава може викликати шлунково-кишкові проблеми, як-от закрепи, діарея, здуття.
Але цей негативний ефект можна мінімізувати за допомогою склянки води, ось яким чином:
Запивання кави водою може допомогти запобігти дегідратації. Кава містить кофеїн, який є діуретиком, що означає, що він може допомогти збільшити кількість рідини, яка виводиться з організму. Запивання кави водою може допомогти забезпечити достатню кількість рідини для підтримки оптимального рівня гідратації.
Вода допомагає знизити кислотність шлунку, поліпшує перистальтику кишківника та полегшує травлення. Тоді як кава може викликати шлунково-кишкові проблеми, такі як запори або діарея.
Запивання кави водою може допомогти розріджувати її концентрацію та зменшити її вплив на шлунково-кишкову систему.
Запивання кави водою може допомогти зберегти свіжіше дихання. Кава може викликати погіршення запаху з рота, оскільки кофеїн може спричиняти сухість ротової порожнини та знижує рівень слини.
Кава містить кислоти, які можуть подразнювати шлунок і спричиняти кислотну рефлюксну хворобу. Випивання склянки води разом з кавою може допомогти зменшити рівень кислотності в шлунку та запобігти виникненню дискомфорту.
Вода містить багато корисних мінералів і поживних речовин, які можуть підтримувати загальне здоров’я організму та рівень енергії, адже, як відомо, кофеїн може підвищувати фокус зосередження. Однак, велика кількість кофеїну може також спричиняти зворотний ефект, коли вода може це виправити.
Вживання кави може бути пов’язано з підвищеним ризиком розвитку певних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, розширення аорти, аритмії та інші серцево-судинні захворювання.
Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of the American Heart Association, вживання двох або більше чашок кави щодня може подвоїти ризик смерті від серцево-судинних захворювань для людей із високим кров’яним тиском (160/100 мм рт. ст. або вище).
Проте додавання води до кави може зменшити ці ризики.
Джерело: NV.ua
Метки: кофе