Чи можна покращити зір?

Сухість і різь в очах, зниження гостроти зору, двоїння зображення можуть бути ознаками як слабкості nf перевтоми, так і серйозного захворювання очей. Щоб визначити причину погіршення зору, слід звернутися до офтальмологічної клініки. Лікар проведе діагностику та підбере оптимальний метод лікування. У 80% випадків порушення гостроти зору можна виправити, якщо виконувати всі розпорядження лікаря.

зір1

 

Як покращити зір

Найбільш ефективним та безболісним способом відновлення зору вважається лазерна корекція. Її призначають при астигматизмі, короткозорості, далекозорості. За допомогою лазера відбувається зміна форми рогівки, що призводить до підвищення чіткості зору поблизу та вдалині.

Чи помітно поліпшення зору відразу після операції

Відновлення гостроти зору відбувається поступово та залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Перші покращення помітні через 2-3 години після лазерної корекції. Наступного дня результат стає ще більш вираженим. Повністю зір стабілізується за 3-4 тижні.

Чи збережеться результат на тривалий період

Ефект після операції зберігається протягом усього життя. Головне завдання офтальмолога – отримати максимально можливі параметри гостроти зору. Результат залежить від наявності супутніх захворювань, наприклад, синдрому лінивого ока. У такому випадку гострота зору може відновитися на 70–80 %.

зір2

 

Найкращі результати спостерігаються у пацієнтів з короткозорістю. При далекозорості з віком знижується гострота зору поблизу, тому пацієнтам похилого віку навіть після операції необхідно носити окуляри. Усі прогнози офтальмолог озвучує після комплексної діагностики.

Що думають пацієнти про операцію

Більшість пацієнтів позитивно відгукуються про лазерну корекцію та погоджуються на операцію, щоб припинити носити контактні лінзи або окуляри. Після лікування їх життя стає більш якісним та комфортним.

Також серед переваг операції пацієнти називають короткий період відновлення. Через 2 години після корекції лікар проводить огляд, потім можна повертатися додому.

З якими обмеженнями стикаються пацієнти після операції

Після лазерної корекції зору лікарі рекомендують дотримуватись наступних правил:

  • У перший день після операції не рекомендується керувати автомобілем, оскільки можливе затуманення зору та нечітке зображення.
  • Протягом 12–14 днів заборонено займатися активними видами спорту та важкою фізичною працею.
  • На тиждень варто відмовитися від відвідування сауни, басейну та купання у відкритій водоймі, оскільки висока ймовірність попадання в очі піщин та дрібного сміття, що викликає подразнення очей.

Крім того, не можна чіпати та терти очі протягом доби. Сильно жмуритися теж не бажано. Сльози потрібно акуратно просочувати серветкою. Недотримання рекомендацій призводить до погіршення якості зору.

Метки: зір, здоров'я