Червоний Хрест заявив, що не гарантував безпеку полонених захисників Азовсталі

Міжнародний Комітет Червоного Хреста заявив, що не гарантував безпеку захисників Маріуполя, які опинилися в руках ворога.

У МКЧХ кажуть, що як нейтральний посередник тільки сприяли безпечному виходу воїнів із заводу "Азовсталь" в координації зі сторонами конфлікту. І нібито доносили це до сторін.

На сайті організації з’явилось наступне пояснення:

 

Чи гарантував МКЧХ безпеку військовополонених, які залишають завод «Азовсталь»? Чи може МКК гарантувати дотримання Женевських конвенцій сторонами конфлікту?

Як нейтральний посередник, МКЧХ сприяв безпечному виходу учасників бойових дій із заводу «Азовсталь» у координації зі сторонами конфлікту. Оскільки вони тоді були військовополоненими, ми зареєстрували їхню інформацію. Це було зроблено за умови, що пізніше МКЧХ буде дозволено відвідати цих військовополонених – відповідно до відповідних норм МГП (міжнародне гуманітарне право) – щоб перевірити їхній стан і допомогти їм підтримувати зв’язок зі своїми родинами.

Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили в руки ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених. Ви можете прочитати більше про

Хоча нам вдалося відвідати деяких військовополонених, які утримуються сторонами, ми неодноразово заявляли, що ми все ще не маємо доступу до всіх військовополонених, включно з тими, які утримуються в Оленівці. МКЧХ має бути дозволено відвідувати та повторно відвідувати військовополонених, зокрема тих, до яких йому ще не було надано доступу, і для виконання свого гуманітарного мандату. Зрештою, здатність МКЧХ виконувати свій мандат залежить від бажання сторін дотримуватися своїх зобов’язань за МГП.