Четвер, 18 липня 2024 року

Борги у спадок: нардеп пропонує зобов’язати українців розрахуватись за все, що завинив покійний родич

Цілком можливо, що у майбутньому українці отримуватимуть у спадок не лише майно, але й борги своїх рідних. До того ж, громадяни не матимуть права відмовитись від спадку. Такі норми передбачено законопроектом №11220.Українці отримуватимуть у спадок борги: українців зобов'яжуть розрахуватись за все, що завинив покійний родич пише one.ua

Варто зазначити, що автором цієї ініціативи став народний депутат Олександр Лукашев від фракції "Відновлення України". Парламентар обґрунтував положення законопроекту потребою у захисті кредиторів. Адже нерідко трапляються випадки, коли фінустанови видають позики під заставу майна. Проте іноді позичальники вмирають, так і не повернувши позичених коштів.

За даними  Вікіпедії Олександр Лукашев - доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків). У 2019 обирався у парламент в Луганській області від партії «Опозиційна платформа — За життя». Під час виборів до займався роздачею цукру потенційним виборцям.

Отож народний обранець пропонує зобов'язати спадкоємців розраховуватись за непогашені позики родичів. До того ж людина, яка отримає у спадок таке майно, не матиме можливості відмовитись від нього доти, доки не виплатить весь борг у межах його вартості.

"Однак, враховуючи визначене законодавством право на відмову від прийняття спадщини, з метою уникнення звернення стягнення на майно в рахунок погашення боргу, часто спадкоємці відмовляються від прийняття вже успадкованого майна з порушенням принципів доброчесності та добросовісності у цивільних правовідносинах, для приховування боржником своїх активів від звернення на них стягнення окремими кредиторами за зобов'язаннями боржника, завдаючи тим самим шкоди такому кредитору", - йдеться в законопроекті.

За словами юристів "Безоплатної правової допомоги", в чинному законодавстві вже існують норми, які ділять між спадкоємцями не лише успадковане майно, але й борги рідних, що відійшли у вічність. Зокрема, йдеться про заборгованість по кредитах, аліментах, комунальних послугах, за рішенням суду.

Щоправда кредитори не мають можливості від спадкоємця вимагати суму, яка перевищує вартість майна, що було передано у спадок.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.