Пʼятниця, 24 травня 2024 року

Більшість ігрових студій вже сьогодні використовують штучний інтелект у розробці

Стрімко розвиток інструментів штучного інтелекту став справжнім трендом 2023 року, який продовжує нарощувати вплив у різних галузях. Згідно з дослідженнями провідної платформи розробки ігор Unity сьогодні вже 62% ігрових студій активно використовують сучасні технології, а до так званих ігор майбутнього залишилося небагато.
игр1

Перспективи промисловості

Використання ШІ у розробці ігор не можна назвати новим віянням, що виникло минулого року, а перші спроби його використання в комп'ютерних іграх датуються ще 70-ми роками минулого століття. За роки практики ШІ став невіддільною частиною у процесі створення ігор, а його вплив у майбутньому може повністю змінити підхід до розробки. Змінюється і сам контент - комп'ютерні, мобільні і навіть азартні ігри VIP casino стають все більш персоналізованими і адаптивними.

 

Проте на даному етапі інструменти ШІ все ще використовуються як асистент людини. Зазначається, що їх застосування є особливо ефективним у галузі створення анімації або написання коду, а також спрямовані на загальне підвищення якості роботи студії. Іншими словами, йдеться про оптимізацію робочого процесу, але в перспективі роль ШІ стане більш відчутною.
игр2

Ризик для робочих місць

За словами глави NVIDIA Дженсона Хуана, у найближчі 10 років ігрова індустрія зможе побачити ігри, повністю розроблені штучним інтелектом, а вже через 5 років гравці зможуть отримати ігрове середовище, яке буквально оновлюватиметься в режимі реального часу.

 

Вже зараз багато процесів у розробці не проходять без підтримки ШІ:

  • Створення розумних NPC;
  • Предиктивна аналітика;
  • Адаптивна складність;
  • Поліпшення гейм-дизайну.

У зв'язку зі зростанням впливу технологій та загальним, а заодно і витрат, пов'язаних зі створенням та розробкою нових ігрових проєктів, очікується, що багато студій змушені будуть піти на скорочення робочих місць.

 

Традиційно у питанні заміни людини штучним інтелектом аналітики поділяються на два табори. Наприклад, Штраус Зельник, директор Take-Two Interactive, компанії, яка займається видавництвом GTA, вважає, що ШІ не здатний створити великі хіти ігрової індустрії, тому ніяк не зможе перевершити в цьому плані людину. Разом з тим ясно одне - найближчими роками геймери можуть розраховувати на зовсім новий ігровий досвід, який досягатиметься шляхом зміни комп'ютерних ігор за допомогою нових технологій. Щоправда, для цього буде потрібне ігрове обладнання відповідної потужності.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.