«Батьківщина» запропонувала концепцію справедливої мобілізації

Нової хвилі мобілізації не уникнути, однак завдання влади – зробити її справедливою та розумною, такою, яка посилить наше військо й наблизить перемогу, а не збурюватиме суспільство.
Про це заявила Юлія Тимошенко у своєму відео на YouTube, розповівши про концепцію справедливої мобілізації, яку розробила команда «Батьківщини».
Мобілізація
Лідерка партії розкритикувала урядовий законопроект, назвавши його репресивним і неконституційним. Водночас команда Юлії Тимошенко підготувала свої пропозиції для вирішення проблеми мобілізації.
Передусім, потрібно вдвічі підвищити зарплатню військовослужбовцям, які воюють на фронті понад півтора року, а тим, хто не відчуває можливості залишатися далі на фронті навіть за збільшену винагороду, – надати відпустку на рік.

Також, на думку команди «Батьківщини», важливим завданням є підвищення мотивації вступати у військо для добровольців, зокрема через збільшення грошового забезпечення, надання житла, соціального захисту для дітей, гарантованої медичної страховки у випадку поранення.

«Підготовка добровольців мусить тривати щонайменше півроку. Не можна в горде українське військо зганяти людей каральними рейдами, хапаючи їх на вулицях і кидаючи в окопи», – переконана Юлія Тимошенко.

Крім того, вкрай потрібно чітко прописати критерії тих людей, які не підлягають мобілізації. Депутати від «Батьківщини» пропонують звільнити від призову молодших 27 років чоловіків, жінок, студентів, науковців, викладачів, освітян, людей з інвалідністю I, II, III групи, а також не мобілізувати висококваліфікованих працівників підприємств і батьків, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей.
Для втілення концепції «воювати зброєю, а не людьми», Юлія Тимошенко наполягає на створенні інноваційного фонду для інвестицій та розвитку приватних підприємств, які можуть виготовляти зброю для фронту, зокрема безпілотники, амуніцію, техніку, приціли тощо.

За її словами, втілення перелічених вище норм не потребує ухвалення окремого закону, однак якщо влада вирішить розглядати урядовий законопроєкт, то фракція «Батьківщини» у парламенті вноситиме свої пропозиції у вигляді правок і наполягатиме на їх повному врахуванні, а також вимагатиме вилучення пунктів, які вводять кримінальну відповідальність за неявку в військкомат, за невідкриття електронного кабінету, за невчасне проходження ВЛК тощо. (За повідомленням пресслужби Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина»)

Метки: Батьківщина