Субота, 15 червня 2024 року

«Батьківщина» проти переходу з солідарної до накопичувальної пенсійної системи: це грабунок літніх людей

«Батьківщина» проти впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи на базі приватних пенсійних фондів та голосувала проти відповідного законопроєкту № 9212, який розглядався в сесійній залі й на ухвалення якого в першому читанні не вистачило голосів.
Пенсії
Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає, що перехід до накопичувальної пенсійної системи на базі приватних пенсійних фондів не розв’яже питання подолання дефіциту Пенсійного фонду, а просто пограбує літніх людей. До того ж досвід деяких європейських країн підтвердив, що солідарна пенсійна система є оптимальною.
«Я особисто двічі спілкувалася з керівництвом Міжнародної організації праці, вони сказали, що навіть ті країни, які експериментально такі примусові накопичення ввели, відмовилися. Які це країни – Чехія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, відмовились, коли спробували», – розповіла Юлія Тимошенко депутатам.
Вона нагадала, що навіть в тих країнах, де є багаторівнева пенсійна система, накопичувальні внески в приватні фонди є добровільними.
Юлія Тимошенко упевнена, що законопроєктом пропонується створити «нову годівничку» для корупціонерів, адже приватні пенсійні фонди формуватимуться шляхом обов’язкових внесків як роботодавців, так і працюючих людей.
«Це буде означати, що дефіцит Пенсійного фонду, який сьогодні мегадефіцитний, буде ще багаторазово поглиблений. В цьому законі немає жодної гарантії збереження грошей людей, які в приватні пенсійні фонди загатять державні кошти, немає ні індексацій, нічого подібного», – наголосила Голова фракції «Батьківщина».
Вона нагадала про експеримент в Нацбанку з приватним пенсійним фондом, який відбувся кілька років тому, коли 60 тисяч людей після зміни Голови НБУ втратили свої пенсійні внески.
«Цей закон – це нова нажива уже на пенсійних внесках людей. Це не просто пограбунок, це цинічний пограбунок літніх людей. Тому голосуємо червоними кнопками проти!» – закликала колег Юлія Тимошенко.
(За матеріалами сайту ВО «Батьківщина»)

Метки: Юлия Тимошенко

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.