Багатодітна мати-одиначка просить Президента не дати чиновникам зруйнувати її бізнес

Жінка розповіла, яку свиню урядовці підсунули будкомпаніям під виглядом реформи.

Новації, які містяться в березневих урядових постановах, можуть призвести до зупинки роботи десятків тисяч будкомпаній, застерігають учасники ринку. Кажуть, найбільші ризики несе в собі припинення ліцензування будівельної діяльності та відсутність нових прозорих правил.

Одна з представниць будівельного бізнесу, Інна Ляхова, своє обуренняя нововведеннями Кабміну висловила у відкритому листі до Президента та виклала його на свою Фейсбук-сторінку. Каже, її думки розділяє і більшість колег. У листі, зокрема, жінка зазначає, що як вдова і мати трьох дітей мусила важкою працею пробивати собі шлях у житті, але через одну непродуману ініціативу можновладців весь її бізнес та доля 20 співробітників - під загрозою.

«Нас вбивають у турборежимі! Сьогодні, коли через карантин бізнес у всіх згортається, я як керівник будкомпанії хочу працювати і давати роботу двом десяткам своїх співробітників. Я не прошу мені допомогати – прошу не ставити палки в колеса. Замість цього постановою Кабміну на ринку розводять хаос, скасовують всі органи контролю і нагляду. Звичайну довідку, дозвіл на початок будівництва, отримати ніде, що робити з ліцензією, термін дії якої закінчився, незрозуміло, брати участь в тендерах і працювати в правовому полі я при всьому бажанні не можу – нові служби ще не створили, а старі вже розпустили. Як мені віддавати кредити, за що годувати дітей?», - у відчаї запитує жінка.

Обурює будівельників й інша новація від Кабміну – обов’язкова сертифікація виконробів. Учасники ринку вважають, що це буде черговий побор і шпаринка для коруцпції, а реальну проблеми низької кваліфікації спеціалістів цей захід не вирішить.

«Де гарантія, що виконроби, яким директор підприємства оплатив отримання сертифікатів, і далі будуть з ним працювати, а не звільняться і не підуть на більш високооплачену роботу до конкурентів? Хтось це врахував, впроваджуючи зміни? Хтось поспілкувався з практиками, а не з теоретиками? А ще, поки з’являться освітні програми для сертифікацій виконробів, поки ці виконроби пройдуть навчання, складуть іспити та отримають сертифікати…. Скільки пройде часу: місяць, два, три… рік? Хто буде працювати в цей час на об'єктах? І невже в цьому ніхто не бачить майбутню корупційну складову?», - задається питаннями Ляхова.

Власниця будкомпанії закликає Президента втрутитися в ситуацію, зокрема, добитися скасування Постанови Кабміну, яка, за її словами, порушує закон про ліцензування видів господарської діяльності та блокує роботу суб’єктів господарювання. Також від імені колег-власників будкомпаній просить відновити роботу Державної архітектурно-будівельної інспекції на час, поки не буде створено нові служби і запроваджено прозорі правила, до розробки яких, сподівається, залучать і професійну будівельну спільноту.

Источник

Метки: бізнес, реформі