Антимонопольный комитет оштрафовал Киевстар на 21,3 млн грн

Киевстар

Оператор обещал в рекламе посекундную тарификацию, а на практике использовал поминутную

В четверг, 14 декабря, Антимонопольный комитет оштрафовал мобильного оператора "Киевстар" на 21,3 млн грн. Об этом сообщил глава АМКУ Юрий Терентьев в Facebook.

"Комитетом было принято решение по делу против ответчика АО "Киевстар" о недобросовестной конкуренции в виде распространения информации об условиях тарификации, которая вводит в заблуждение (нарушение статьи 15-1 Закона Украины "О защите от недобросовестной конкуренции"). Оператор в своей коммуникации об условиях тарификации использовал три типа утверждений, в двух из которых отмечалось, что тарификация "посекундная". По факту это утверждение ложное - стоимость полной минуты разговора списывалась в первую секунду разговора", - сообщил он.

Сумма штрафа составила 21 307 597 грн

Фокус
В редакцию сайта поступил официальный комментарий телеком-оператора

Коментар компанії Київстар

Претензії АМКУ не стосуються тарифікації голосових викликів, а виключно того, як компанія інформувала про це абонентів. Київстар доносить до абонентів інформацію про спосіб тарифікації викликів через усі канали комунікацій, у тому числі – на офіційному сайті компанії, в рекламних матеріалах, у доступній та зрозумілій формі та у визначений законом спосіб.

Відповідно до Закону про телекомунікації кожен телеком оператор самостійно встановлює тарифи і спосіб тарифікації тривалості надання послуги. Закон вимагає, щоб для обчислення вартості послуг застосовувалась тарифна одиниця (одиниця обсягу послуги) – секунда, хвилина, обсяг даних, кількість повідомлень, тощо. Київстар повністю дотримується цих законодавчих вимог.

Тарифікація голосових викликів у мережі Київстар повністю відповідає вимогам Закону України «Про телекомунікації» і «Правилам надання та отримання телекомунікаційних послуг». Зазначимо, що усі оператори мобільного зв’язку України застосовують один й той самий принцип тарифікації.

Київстар завжди діє в інтересах абонентівй у рамках чинного законодавства України. З огляду на це, усвідомлюючи занепокоєння АМКУ щодо можливої недосконалості певних формулювань у комунікації з абонентами, компанія завчасно вжила відповідних заходів для того, щоб зробити таку комунікацію більш зрозумілою. При цьому, питання щодо можливого оскарження Київстаром рішення АМКУ про накладення штрафу наразі розглядається.

Метки: Антимонопольный комитет, Киевстар, событие, штраф