США готові переглянути свій підхід до виробництва зброї, спрямованої на придушення і знищення дрібних дронів, які створюють Іран і Китай. Ракети ППО проти роїв БПЛА неефективні, а тому Штати мають намір оснастити армію більш технологічними рішеннями, пише Рopular Мechanics.
Пол Шарр, виконавчий віце-президент і директор з досліджень Центру нової американської безпеки (CNAS), вважає, що знищення дрона вартістю в тисячу доларів за допомогою ракети вартістю в мільйон доларів не є економічно ефективним рішенням. Такі БПЛА змушують військових витрачати боєприпаси, що може зробити їх уразливими для атак більших протикорабельних ракет. Але не збивати дрони — неможливо. Тому США потрібні ефективні технології проти таких небезпечних повітряних загроз, як безпілотники.
Антидронова повітряна система Leonidas компанії Epirus генерує потужний мікрохвильовий промінь, що викликає перевантаження електроніки того дрона, на який він впливає. У кращому випадку електроніка дає збій, у гіршому — повністю згорають усі її компоненти. Таким чином мікрохвильова зброя ефективно знищує дрони в небі. На відміну від засобів радіоелектронної боротьби, що вносять перешкоди в радіозв'язок, мікрохвильова зброя БПЛА знищує. Компанія Epirus вперше продемонструвала Leonidas 2020 року і представила модель третього покоління 2022 року. Під час випробувань 2021 року "Леонідас" збив 66 із 66 дронів-мішеней.
Випромінювач цієї мікрохвильової установки являє собою не традиційну тарілкову антену, а плоску пластину діаметром близько 3 м. Це пов'язано з тим, що пристрій заснований на масиві твердотільних блоків з нітриду галію, які нагадують світлодіоди, але виробляють радіохвилі, а не світло. Такі випромінювачі компактніші, ніж магнетрони, що використовуються в традиційних радарах. Комп'ютерний контролер регулює вихідний сигнал кожного чіпа в масиві, щоб формувати і направляти промінь з високою точністю.
Компанія Epirus уже передала армії США 4 системи Leonidas. Вони можуть бути ідеальними для боротьби з роями дронів.
Джерело: Фокус
Метки: дрон, зброя