Вівторок, 25 червня 2024 року

Акумулятор товщиною з рогівку ока заряджається від сліз і може живити розумні контактні лінзи

Вчені з Наньянського технологічного університету (NTU) Сінгапуру створили гнучкий акумулятор завтовшки з людську рогівку, який не містить шкідливих для організму металів і дротів. Він заряджається від сольового розчину і в майбутньому може забезпечувати живлення розумним контактним лінзам.

аккум

У фантастичних фільмах про далеке майбутнє ми часто можемо бачити технологію лінз, які накладають віртуальні елементи на реальний світ: дані про навколишнє середовище, повідомлення від людей, підказки щодо роботи та іншу інформацію. Людство вже багато років намагається зробити це реальністю, але поки що не досягло значних успіхів – певною мірою саме через питання зарядки таких контактних лінз. Сьогодні для всіх описаних завдань ми використовуємо досить масивні гарнітури, але все може змінитись у недалекому майбутньому.

Прототипи омріяної технології ми вже використовуємо для корекції зору, моніторингу стану здоров'я і навіть для діагностики та лікування хронічних захворювань, таких як діабет і глаукома. У перспективі лінзи зможуть записувати й передавати в хмарне сховище все, що бачить і чує їхній носій.

 

Однак для реалізації цього потенціалу необхідно створити безпечний і відповідний запиту акумулятор. Наявні батареї, засновані на дротах або індукційних котушках, містять метали й не підходять для використання в оці через ризик для здоров'я.

 

Розроблений у NTU акумулятор виготовлено з біосумісних матеріалів і він не містить дротів або токсичних важких металів, присутніх, наприклад, у літій-іонних батареях.

Покриття на основі глюкози реагує з іонами натрію і хлору в сольовому розчині, в який зазвичай лінзи поміщають для зберігання вночі.

Вода, що міститься в батареї, слугує електричним провідником, забезпечуючи передачу електричного струму, який генерується в результаті описаної хімічної реакції.

Цікавий факт полягає в тому, що такий акумулятор може заряджатися навіть від людських сліз, оскільки вони містять іони натрію і калію, хоча й у менших концентраціях.

 

Тестування акумулятора з використанням розчину, що імітує склад людських сліз, показало, що за такого способу заряджання його працездатність подовжується на додаткову годину після кожних дванадцяти годин безперервної роботи. Зарядити акумулятор традиційним способом від зовнішнього джерела також можна.

 

Цей прорив у галузі акумуляторних технологій може стати ключовим моментом у розвитку розумних контактних лінз та інших медичних пристроїв. Безпека, гнучкість і можливість зарядки від сольового розчину або навіть сліз роблять цей акумулятор ідеальним кандидатом для інтеграції в медичні пристрої майбутнього.

Джерело: 24 канал

 

https://24tv.ua/tech/vcheni-stvorili-akumulyator-dlya-rozumnih-kontaktnih-linz-yakiy_n2379458

Метки: акумулятор

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.