Підтримувати тонус та гарне самопочуття не так складно, як може здатися, проте бадьорість, міцне здоров’я та баланс досягаються не за один день. Щоб упорядкувати свій фізичний та емоційний стан, необхідна регулярна практика та дотримання елементарних правил, які допоможуть вам значно покращити якість життя.
Від якості сну залежить ефективність відновлення ресурсів організму і те, наскільки бадьорими та енергійними ви почуватиметеся протягом дня. Втома та її наслідки мають властивість накопичуватися, впливаючи на концентрацію, аналітичне мислення та загальний настрій. Критично важливо спати достатню кількість годин у правильний часовий інтервал. У середньому це приблизно 8 годин сну в період з 23 години до 7 ранку, проте завжди необхідно враховувати індивідуальні особливості організму.
Прийоми їжі, тренування, відпочинок та інші щоденні ритуали також потрібно включати в планування. Коли ми спимо і їмо регулярно в той самий час, організму легше протистояти негативним впливам і адаптуватися в різних ситуаціях.
Їжа має надходити в організм за наступним графіком: перший прийом їжі — через 30-40 хвилин після пробудження, далі кожні 3-4 години невеликими порціями. Такий режим дозволяє зберігати рівномірний рівень цукру в крові протягом дня, запобігаючи відкладенням у підшкірно-жировій ділянці «про запас» і забезпечуючи нормальну роботу всіх внутрішніх органів та нервової системи.
Важливо пам’ятати про питний режим: пити воду потрібно рівномірно протягом дня з розрахунку 30 мл на 1 кг маси тіла.
Необхідно перемикатися на 5 хвилин кожні 45 хвилин: таким чином ви зможете підтримувати продуктивність та концентрацію протягом усього дня.
Кожні 1-2 години потрібно вставати з-за столу і розминатися, щоб покращити кровообіг і не давати затікати м’язам. Це просте правило вбереже ваш хребет, суглоби та судини від багатьох хронічних захворювань.
Золотий стандарт – 10 000 кроків на день. Для спрощення завдання можна використовувати програми або «розумний» годинник/фітнес-браслети, які дозволяють підраховувати кроки. Так чи інакше, щодня у вашому розкладі має бути присутня фізична активність. Нехай навіть це буде 15-хвилинна розминка, найголовніше — приділяти усвідомлену увагу руху. Ідеальний варіант — 20-30 хвилин на ранкову зарядку щодня, короткі фітнес-хвилинки протягом дня (потягтися, піднятися пішки сходами, прогулятися на свіжому повітрі, зробити гімнастику для шиї, для очей) та повноцінні тренування кілька разів на тиждень. Наше тіло створено для руху, і якщо ми рухаємося надто мало або неякісно, тіло починає «псуватися», як старий іржавіючий механізм або місяцями, що простоюють автомобіль.
Включати в свій план б’юті-процедури так само важливо, як дотримуватися питного режиму або регулювати час і кількість сну. Не варто викидати з розкладу запланований масаж або манікюр як маловажливі пункти без гострої необхідності — пара виграного годинника не компенсує отриманої в результаті фрустрації.
Дотримуватися цих рекомендацій нескладно, але від вас буде потрібно рішучість діяти і внутрішня дисципліна. потребами.
Джерело: WomenLife