Життя та здоров’я водіїв та пішоходів – це найвища цінність: як у Дніпрі убезпечують дорожній рух

Міська влада Дніпра системно вирішує питання безпеки дорожнього руху як для водіїв, так і для пішоходів. Серед нововведень останніх років - острівки безпеки, колесовідбійні бруси та сучасні світлофорні об’єкти, обладнані LED-стрічками та підсвіткою пішохідного переходу.

IMG_1664

Про це 3 серпня повідомив головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

«Вперше у Дніпрі світлофорний об’єкт обладнали острівцем безпеки в 2018 році на вул. Набережна Перемоги, 1-Н. Зараз їх встановлюють на всіх світлофорних об’єктах, які будуються з нуля, або на яких роблять капітальну реконструкцію.
Наразі острівок безпеки облаштовують на світлофорному об’єкті біля державного цирку. Також до 2016 року дорожня розмітка наносилася звичайною фарбою, була недовговічною. З 2016 року в Дніпрі вперше дорожню розмітку почали наносити холодним двокомпонентним пластиком, гарантійний термін експлуатації якого - 3 роки. Зараз більше ніж на 13 вулицях розмітку нанесено пластиком», - каже Антон Андрієнко.

IMG_1598

Представник мерії також зазначив, що встановлення колесовідбійного брусу європейського зразка вже попередило майже десяток ДТП з виїздом на зустрічну смугу. Вперше брус з’явився в місті минулого року – в 2019-му облаштовано понад 5 км по вул. Набережній Заводській. Протягом 2020-го на дорогах Дніпра з інтенсивним рухом заплановано встановити ще 8,5 км таких конструкцій, більшість робіт вже виконано.IMG_1579

Як зазначає представник спільноти Urban Dnipro Руслан Ширінов, завдання міської влади - вводити превентивні заходи для убезпечення міського простору:

«Впродовж останніх трьох років у місті з’явилося більше 20 острівців безпеки, хоча до цього їх у місті не було взагалі. Це не лише фізично убезпечує рух, а ще й психологічно пішоходам комфортніше переходити дорогу. Життя та здоров’я людей і водіїв, і пішоходів – це найвища цінність».

IMG_1582

Зокрема, на перехресті Запорізького шосе та вул. Шинної світлофорний об’єкт обладнано LED-стрічками, які дублюють сигнал світлофора, дорожня розмітка нанесена холодним пластиком та підсвічується ввечері лампами, встановлено острівки безпеки та колесовідбійний брус.

Поруч мешкає Світлана. Вона розповідає, що після того, як на перехресті встановили всі ці засоби безпеки дорожнього руху, переходити дорогу стало значно спокійніше:

«Раніше на цьому перехресті і люди бігали, як їм захочеться, і машини розверталися. Зараз, коли тут з’явився колесовідбійний брус, стало значно безпечніше».

А от Ніна Георгіївна каже, що дуже задоволена новим світлофорним об’єктом, але нарікає на водіїв, які не дотримуються правил дорожнього руху:

«Я часто ходжу цієї дорогою. Дуже задоволена змінами. Зараз я значно швидше можу дістатися іншої сторони вулиці , бо усе безпечно».

IMG_1535

 

Метки: дорожній рух, пішоходи