Жителі Дніпропетровської області накопичили рекордні борги за блакитне паливо

Опалювальний сезон розпочався. Саме у цей період у жителів Дніпропетровської області збільшуються витрати на оплату блакитного палива. Цифри неприємно вражають: 40% клієнтів ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» мають борги за спожитий природний газ. Загалом сума боргу становить понад 355 мільйонів гривень. Понад 30 тисяч споживачів заборгували від 1 до 5 тисяч гривень. На жаль, є майже чотири тисячі злісних неплатників, які накопичили чималий борг - понад 10 тисяч гривень кожен.

«Ми завжди з повагою ставимося до наших клієнтів. Наша компанія працює відповідально, прозоро та професійно. Розуміємо, що причини накопичення боргів можуть бути різними. Особливо зараз, коли в країні епідемія коронавірусу, введено карантинні обмеження, велика кількість громадян втратила частину доходу, а то й взагалі роботу. Але багатомільйонні борги ставлять під загрозу систему стабільного газозабезпечення всього населення України. Питання несвоєчасної оплати буде вирішуватися у судовому порядку, що в свою чергу призведе до додаткових витрат з боку боржників, а в подальшому можливого відключення газопостачання. Закликаємо сплатити борги і спільними зусиллями не допустити колапсу як у Дніпропетровській області, так і в Україні в цілому», - підкреслила директор ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» Юлія Кузьменко.

Накопичують борги переважно жителі великих міст. Наприклад, у Дніпрі борг від однієї до п’яти тисяч гривень мають понад 15 тис абонентів, у Кривому Розі – більше 5 тисяч, у Нікополі – понад 3 тисячі боржників. ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» поки що не відключатиме подачу газу боржникам. Але після закінчення карантину компанія змушена буде вдатися до радикальних кроків.

У «Дніпропетровськгаз збут» звертають увагу клієнтів, що згідно з Правилами постачання природного газу, сплачувати за спожите блакитне паливо треба щомісячно, не пізніше 25-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

Будьте відповідальними. Кожен борг – це загроза стабільній роботі системи газопостачання.

Метки: борги, Дніпропетровськгаз Збут, природний газ