Жители Днепропетровщины облюбовали для приготовления шашлыков вулкан, которому 3 миллиарда лет

Аполлоновский палеовулкан - древний потухший вулкан, расположенный в нескольких метрах от правого берега Мокрой Суры, севернее села Аполлоновка на правобережье Днепровского района Уникальный природный объект находится в 40 км. к юго-западу от центра Днепра.
Аполлоновский вулкан, возраст которого более 3 миллиардов лет, станет настоящей приманкой для туристов.
Об этом сообщает газета «Вперед».

вулкан
«Його вік спеціалісти вимірюють у 3,2 мільярди років. І якщо вдуматися, людина у цьому безкрайньому вимірі часу і простору виглядає справжньою піщинкою.
Палеовулкан належить до пізнього архею, він вивергав лаву, клекотав ще в час, коли єдиними живими істотами на Землі були бактерії. Старіший за Фіолент чи Кара-Даг. Ось чому структура не так добре збереглася, як у кримських кам’яних свідків древності.
Безумовно, Аполлонівський палеовулкан цікавий вченим. Одночасно, він має цінність і для тих людей, хто абсолютно далекий від геології, але любить живу природу. Бо місця тут справді чарівні. У яку пору сюди не заїхати – дихається вільно, на повні груди. З висоти кам’яного гребеня відкривається вид на долину річки Мокра Сура, яка петляє своїм плесом поміж очеретами.
Згодом аполлонівці почали використовувати вулканічне жерло як місце для своїх пікніків. За будь-якої погоди затишно, не добирається пронизливий вітер з навколишнього степу, гарно смажиться шашлик.
Саме час поговорити і про організацію так званого «зеленого туризму». Екскурсія з розповідями про історію Землі може викликати жвавий інтерес у допитливих людей. Але поки що екскурсантів з фотоапаратами можна побачити не так часто поряд з Аполлонівським палеовулканом. Проте, думається, це питання часу», - отмечается в сообщении.

вулкан_23

Метки: Аполлоновский палеовулкан, Мокрая Сура