Землетрясения и вулканы: в ЮМЗ рассказали, что будет, если исчезнет Луна

Днепровские знатоки Космоса – сотрудники ЮМЗ – рассказали о том, что ожидает человечество в случае исчезновения Луны.
Кто же, как не наши «ракетчики» знают интересные факты о неизведанном Космосе.

1560661436_1

Оказывается, Луна постепенно удаляется от Земли. И хотя происходит это с очень незначительной скоростью - 38 мм в год, человечество рано или поздно ждут невозвратимые изменения климата с частыми землетрясениями и извержениями вулканов.

Что же будет, если спутник Земли исчезнет?

Об этом компетентно рассказали на странице SE "PA Yuzhmash".

-Місяць поступово віддаляється від Землі, відбувається це з дуже незначною швидкістю - 38 мм на рік. Дослідники з університету Вісконсіну у Медісоні і Колумбійського університету розрахували, що півтора мільярдів років тому земна доба тривали приблизно 18 годин. У той час Місяць перебував до Землі на відстані 44 тисяч кілометрів ближче, ніж тепер. На думку астрофізиків, зміни у відстані вплинули на обертання планети навколо своєї осі, а разом з тим на клімат і тривалість дня.

Що ж буде, якщо супутник Землі зникне? Швидше за все, глобальної катастрофи не станеться. Колись Місяць був головним джерелом світла в темну пору доби - тепер люди обходяться без нього.
І все ж деякі зміни відбудуться. Наприклад, настане кінець багатьом водним видам спорту. Фази Місяця впливають на хвилі - проходячи над поверхнею нашої планети, вона «тягне» за собою маси води. Крім того, вимруть морські мешканці, життя яких безпосередньо пов'язане з приливами і відливами. Без супутника на Землі не буде сонячних і місячних затемнень, а тектонічні плити змістяться, викликавши землетруси і виверження вулканів. Але головне - клімат планети вже не буде колишнім, - предупреждают ракетостроители.

Метки: Луна, ЮМЗ