Зберегти власне життя: лікарі та священнослужителі закликають обрати альтернативу відвідуванням храмів на Великдень

Торік нехтування протиепідемічними правилами безпеки під час Великодніх свят спровокувало зростання захворюваності більш як у десять разів. У нинішній ситуації це може загнати Дніпро до «червоної зони». Генеральний директор міської клінічної лікарні № 21 Микола Турчин наголошує: ситуація з захворюваністю напружена, адже чимало пацієнтів потребують інтенсивної терапії – через більш складний перебіг у них коронавірусу. Фактично на одного лікаря припадає понад 20 пацієнтів: «Лікарі і медсестри дуже кваліфіковані. Та я закликаю всіх не випробовувати долі, берегти себе та своє здоров’я».

3E5AFEAE-DAAC-4F28-BFB4-4DF9D13F4184

Священнослужителі закликають не ходити до церков родинами – краще, щоб це зробив хтось один. При цьому бажано, щоб ця людина мала щеплення. Також потрібно дотримуватися дистанції та обов’язково носити маски.
Альтернативою візиту до церкви стане освячення пасхальних кошиків, яке здійснюватимуть на вулиці, не створюючи при цьому великого скупчення людей.

«Дуже не хотілося б, щоб наше місто потрапило до «червоної зони». Ми закликаємо людей, які належать до групи ризику або ж відчувають хворобливий стан, залишитися вдома і не наражати на ризик себе та інших. Варто пам’ятати про принципи любові до ближнього», – зазначає священник ПЦУ, військовий капелан Дмитро Поворотний.

Епідеміологиня Неля Фролова пояснює: наразі спостерігається сумна тенденція збільшення смертності через захворюваність на ковід: «Карантинні обмеження ніхто не знімав. Треба обмежувати контакти, уникати скупчень людей. Ми звертаємося до представників церков: проводьте богослужіння на вулиці. Та все ж краще всім залишитися вдома».

2760B351-1B14-43F4-8BC9-861DF7821266

Правоохоронці стежитимуть за дотриманням карантинних правил навколо церков і місць, де у великодні вихідні збиратимуться люди. Загалом це 146 локацій у Дніпрі та області.

«Відповідальність за порушення карантинних обмежень для організатора заходів (зокрема церков) – від 17 до 34 тис. грн. Для юридичних і посадових осіб — від 34 до 170 тис. гривень. За неносіння захисних масок у приміщеннях, транспорті чи місцях масового скупчення людей – від 170 до 255 грн», – сказав заступник начальника Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Роман Дорош.

Метки: Великдень, правила безпеки