Законодательные выкрутасы: эксперт рассказал о перспективах нового аэропорта в Днепре

У Днепра забрали шанс на быструю реконструкцию аэропорта, когда заказчик проекта – ГП «Финансирование инфраструктурных проектов» без объяснения причин отменил тендер. При этом он воспользовался известной лазейкой в украинском законодательстве. Об этом в Facebook пишет бывший Государственный уполномоченный в Антимонопольном комитете Агія Загребельська.

аэропорт

Напомним, ГП «Финансирование инфраструктурных проектов» объявило тендер на проект аэродромного комплекса. Затем из-за дискриминационных условий один из участников оспорил из в АМКУ. АМКУ дал указание внести изменения в тендерную документацию. Но заказчик просто отменил торги.

- Але жодних порушень, які неможливо виправити без відміни процедури, колегією не було встановлено. Інакше колегія б зобов’язала замовника відмінити процедуру закупівлі, чого не було зроблено…

При цьому оскаржувані умови з’явились в документації 31 липня 2019 року, коли замовник за власною ініцативою вніс зміни до ТД. І, судячи по рішенню АМКУ, замовник так і не зміг пояснити для чого він це зробив.

І от після того як колегія АМКУ визнала ці умови дискримінаційними – замовник, замість внесення за пару днів змін до тендерної документації, вирішив відмінити закупівлю. Як підставу для відміни замовник зазначив «неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель».

При цьому в рішенні про відміну процедури закупівлі замовник не наводить:

які порушення законодавства були виявлені та ким;

хто вчинив зазначені порушення;

чому ці порушення неможливо виправити, - пишет эксперт.

- Учасники закупівлі не можуть оскаржити рішення замовника про відміну процедури, що дозволяє замовникам приймати їх, не озираючись на закон, кожного разу, коли «щось пішло не так». Що пішло не так в цій закупівлі у замовника – є низка різних версій та жодної офіційної, - поясняет Агія Загребельська.

- Попереду нова закупівля, дві стадії проектної документації, експертиза, і лише потім смуга та новий аеровокзальний комплекс. Враховуючи те, що за два місяці навіть до стадії подання тендерних пропозицій замовник ще не дійшов, на жаль, поки перспектива виглядає не райдужно. І рік, в якому мешканці Дніпра отримають нарешті свій сучасний аеропорт, та припинять заздрити Києву, Харкову та Полтаві, навангувати важко.

А поки в аеропорту Дніпра вірують тендерні пристрасті, літаки продовжують сідати на злітно-посадкову смугу, збудовану у 1950-1960 роках, міцність покриття якої не дозволяє приймати навіть В-767 без обмежень.

Пасажирський термінал аеропорту з пропускною спроможністю 700 пасажирів/годину в 2018 році мав пасажиропотік 299 250 чоловік (1,46% загального пасажиропотоку по країні). Для прикладу, аеропорт Харкова обслужив в 2018 році 962 500 пасажирів, з пропускною спроможністю 900 пасажирів/годину.

А квиток «Дніпро-Київ-Дніпро» на літаку EMBRAER ERJ 145 коштує 400 євро, за які можна злітати в Париж та повернутись, а якщо замовити за місяць, то навіть вдвох та ще й на коштовну каву в «Борисполі» залишиться.

Метки: аэропорт