За 5 років дніпровський Музей АТО став справжнім народним музеєм

Дніпровському Музею АТО – 5 років. У травні 2016-го перші відвідувачі побачили експозицію просто неба «Шляхами Донбасу». З того часу її відвідали сотні тисяч людей. Про справжню мекку для українських патріотів розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

default

«Музей АТО – знакове місце. За п’ять років він став магнітом для патріотів. Експозиція зберігає історію, яку мають знати нащадки», – розповів Валентин Резніченко.

У зовнішній експозиції Музею АТО – прострелені дорожні вказівники, БТР, зенітка, автівки. Техніку привезли з війни бійці.

Серед іншого – башта танку, що «брав участь» в обороні донецького аеропорту. Весь екіпаж тоді загинув. А броньовану реліквію передали хлопці з 93-ї бригади, каже керівник Музею АТО Вадим Якушенко.

4 (1)

«Плануємо оновити зовнішню експозицію. Надати їй ще більшої атмосферності. Розставити нові акценти та підсилити візуальне сприйняття, – розповів Вадим Якушенко. – Експонати оснастимо QR-кодами. Можна буде отримати додаткову інформацію: подивитися відео, фото, послухати пісню або звук бою».

Експозицію доповнять новими банерами. За основу візьмуть роботи фронтового фотокора Юрія Величка. Його замальовки зображують різні грані війни. На знімках – дорога, усіяна гільзами, міна, що не розірвалася, поле соняшників на світанку.

«Прекрасне можна зустріти і на війні. Для мене головне – краса людей. А ще, трапляється, ловиш мить навіть під час бою. Розумієш: маєш її зафіксувати, бо ніхто більше цього не зробить. Вдячний побратимам, які прикривали мене в такі моменти», – розповів Юрій Величко.

8

За 5 років музей відвідали сотні тисяч людей. Серед гостей – представники керівництва держави, посли різних країн та консули.

«У нас проходять виставки та презентації книг військової тематики. Проводимо екскурсії для школярів нашого та інших регіонів. За 5 років музей став по-справжньому народним», – наголосив Вадим Якушенко.

Із тремтінням у голосі розповідає про Музей АТО військовий із Нікополя Іван Сазонов. Каже, навідується сюди по декілька разів на рік.

5

«Коли зайшов уперше, емоції сколихнули, наче буря. Мене заклинцювало так, що не міг іти, – поділився Іван Сазонов. – Музей – грандіозна справа. Він наче острів пам’яті. Завдяки якому нащадки зможуть гідно оцінити подвиг героїв».

Вуличну експозицію Музею АТО «Шляхами Донбасу» відкрили 25 травня 2016 року. Згодом відкрили і внутрішню виставку.

Музей АТО можна відвідати з вівторка до п’ятниці – з 10:00 до 19:00, у суботу та неділю – з 10:00 до 18:00. Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16. Вхід вільний.

3 (1)

Метки: музей ато