З’явилися перші офіційні подробиці загибелі хлопчиків у Кривому Розі

Справу про загиблих хлопчиків поліція попередньо розслідує, як злісне невиконання батьківських обов’язків.
8 грудня Кривий Ріг сколихнула шокуюча звістка – двох хлопчиків з Інгульця, яких розшукували 20 днів, знайшли мертвими у кар’єрі одного з промпідприємств міста.

photo_2022-12-09_15-00-42оооооооооооо

Відкрито кримінальну справу за статтею 166 ККУ «Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування». Хоча родини загиблих дітей як неблагополучні на обліку у соцслужб не перебували.

 

Про це стало відомо на брифінгу, який провело для ЗМІ керівництво Криворізького районного управління поліції, повідомляє «Перший міський». 

 

Правоохоронці повідомили, що загиблі Георгій та Данило лежали приблизно за 50 метрів один від одного. Один з них – на третьому горизонті кар’єру, тіло іншого застрягло на схилі. Від місця мешкання дітей до кар’єру близько трьох кілометрів.
Під час поверхневого огляду слідів насильницької смерті на тілах не знайшли.

 

Від дати повідомлення про зникнення Георгія та Данила шукали спочатку на Інгульці, де вони мешкали. Потім відпрацьовували версії, що діти могли поїхати до центральної частини Кривого Рогу на комунальному транспорті, тож перевіряли можливі записи з камер на зупинках.

Загалом щодня працювали до 500 правоохоронців лише на пошуках цих дітей.

Опитали навіть продавців магазинів на Інгульці. У голів квартальних комітетів, працівників комунальних закладів були орієнтування на цих дітей.
Діти були напівроздіті та босі. Пошуки взуття та одягу ще тривають. Проте є припущення, що вони могли роздягтися самі та загубили одяг у кар’єрі.

 
Також стало відомо, що кар’єр, де знайшли тіла дітей, шість місяців був на простої, щоденного доступу працівників туди не було, лише охорона.

Його довжина 2,5 км на 1,2 км, а глибина 420 метрів. Також представники підприємства стверджують, що цей горизонт до вчорашнього дня був закритий. Учора, коли його відкрили та туди потрапили перші працівники, там і виявили тіла дітей. На жаль, огорожі навколо кар’єру немає, проте територія є закритою, знаходження там сторонніх людей заборонено.
З момент зникнення керівництво промпідприємства проінформували по інцидент.

Версія, що діти могли вирушити у бік промислового підприємства відпрацьовувалась.
Вказівка від поліції про огляд цієї території, що є приватною власністю, надходила до керівництва ГОКу, та проводилась по факту.

 

 

Обидві родини у соцслужбах на обліку, як неблагонадійні, не перебували.

У родині загиблого шестирічного Данила було ще троє братів та сестра. Хлопчиками опікувались, переважно, бабусі по лінії різних батьків. Бо мати часто була на підробітках.

 
У родині загиблого Георгія мама працює кухарем на промпідприємстві, батько тимчасово безробітний. У січні цього року до правоохоронців надходило повідомлення, що хлопчика бачили без нагляду на автовокзалі Інгульця, проте тоді на родину склали адмінпротокол, за яким суд виніс сім’ї попередження. У школі у режимі онлайн хлопчик не мав змоги навчатися, бо не мав інтернету. Домашні завдання брали в школі, туди ж відносили виконані письмові роботи. Родина перебувала на внутрішньошкільному обліку, проте на той час загрози життю дітей не було, тож і на обліку у соцслужбах сім’я не стояла.

 

Метки: загибель хлопчиків