Яна Зинкевич во второй раз победила коронавирус и поделилась опытом

Депутат Верховной Рады Украины, ветеранка-доброволец, командир медицинского батальона «Госпитальеры» Яна Зинкевич после лечения получила негативный результат теста. В Соцсети она рассказала о симптомах и поделилась опытом борьбы с болезнью.

Яна

- Коронавірус. День 15-й і останній.
Нарешті я одужала від коронавірусу, та отримала негативний результат тесту. Скажу чесно, непростий досвід і сподіваюсь третього разу не буде хоча б за цей рік.
Якщо підсумувати коротко. Перший раз я хворіла надзвичайно важко, по шкалі мабуть 8 з 10. (Не на швл і вже добре).
Вдруге, після першого пережитого випадку все відчувалось на 3-4 з 10, не більше.
Для тих кому цікаві симптоми:
1-й раз.
Температура до 40, що не збивалась. Та її раптове підвищення, без попереднього кашлю чи будь-яких інших симптомів. Марення. Нічна пітливість. Пришвидшений пульс 128-130 в стані спокою лежачи. Часте дихання 26 за хвилину. Згущена кров (в рази збільшені тромбоцити). Уже трохи пізніше втрата смаку та нюху. Через температуру часті сильні судоми (до 3-4 в хвилину). Сонливість.
Знаходилась в селі у батьків.
Ледь доїхала до лікарні. (Всі ці симтоми розвинулись за менш ніж три доби. Коли перший день була просто температура 38-38,5. Я тоді ще вважала що в мене знову пієлонефрит, так як він у мене дуже часто через травму. Можу сказати, що кашляти я вже почала коли виписувалась з лікарні. Пробула в лікарні 8 днів.
Якщо коротко, думала це вже мої останні дні. Віддалені наслідки в мене і досі не минули.
2-й раз.
Сильна втома, на межі з виснаженням. Трохи підвищена температура до 37.5 протягом усіх днів. Нежить. Втрата нюху (нюх в мене лиш нещодавно почав відновлюватись після минулого разу). Іноді покашлювання. (Але воно в мене також усі пів року після минулої хвороби). Втрата смаку частково. Іноді сплутана свідомість.
Зараз, уже з негативним аналізом, я всеж відчуваю, що ковід мене підкосив, залишилась втома і так і не з‘явився нюх. Але вже маючи досвід, знаю, що за декілька місяців вдасться відновитись майже повністю.
Так як нюх і смак в мене ще не відновились після минулого разу, якби не тест не впевнена що знала б про хворобу. З врахуванням передвиборчого періоду, частих поїздок та відряджень, початку осіннього сезону я б всі свої симптоми приписувала просто втомі від роботи.
Можу підсумувати. Так, другий раз хворієш в рази легше. Шанси померти від ковід коли хворієш вдруге також ніби менші, згідно статистики. Думаю з часом дійсно ковід буде просто сезонним захворюванням, коли перехворіє або провакцинується достатня кількість людей.
Що можу порадити? Не втрачати пильність, навіть якщо вже перехворів. І мій випадок це підтверджує.
Респіратор я звісно ж носила, але почала його знімати, коли до мене підходили робити фото. Та на частині зустрічей з невеликою кількістю людей (з дотриманням дистанції). Та дезинфікувала руки не так часто як раніше. (Думаю моя пильність зменшилась на 25 %, але як бачимо цього вистачило щоб захворіти).
Планую здати іфа-тест і досліджувати в якій кількості виробились антитіла, та як їхня кількість буде змінюватись з часом. Про результати писатиму тут, адже публічних випадків другого зараження на ковід в Україні не так і багато.
Тому звісно ж дотримуйтесь правил гігієни, мийте та дезинфікуйте руки, носіть маску або респіратор та будьте здоровими!
Сегодня Яна Зинкевич дописала следующее:
- Нарешті я можу повернутись до роботи після одужання. Тому одразу у відрядження, вже майже у пункті призначення.

Метки: коронавирус, Яна Зинкевич