Як зробити телеканал успішним: у ДніпроОДА пройшла ще одна зустріч експертів із місцевими медійниками

У ДніпроОДА пройшла ще одна зустріч для представників місцевих ЗМІ. Столичні експерти ділилися досвідом, як зробити успішним місцевий телеканал чи радіостанцію. Розповідали про сучасні виклики у медіагалузі та відповідали на запитання учасників.

8 619675c4a9e71883966899

«Ми живемо у світі, де майже у кожного в телефоні – по мільйону аудіо і відеороликів. Тож сучасним телеканалам та радіостанціям потрібно знайти власний почерк. Те, що відрізняло б конкретне медіа від решти», – зазначив експерт Мітя Хопта.

І додав: шлях до успіху треба починати з вивчення аудиторії та її потреб. Але це не означає сліпого слідування інтересам глядача. Найвищий пілотаж – створити щось нове та запропонувати людям. Далі – зацікавити їх саме в такому контенті.

«Сьогодні люди майже не дивляться телевізор. Про це свідчать і наші соцопитування. Всі «сидять» у соцмережах та ютубі. Тож доводиться враховувати запити аудиторії, аби бути популярними, – розповіла учасниця, продюсерка телеканалу «Відкритий» Валентина Максимович. – Глядачів першочергово цікавлять історії про них самих. Тому в нашому ефірі багато сюжетів про простих людей».

1

Зустріч розпочали з лекції президента Української Асоціації Медіа Бізнесу Олексія Погорєлова.

«Медіа – креативна індустрія, яка постійно розвивається. Маємо відчувати нове дихання та «ловити» свіжі ідеї. Вважаю, кожен тележурналіст може допомогти зробити канал прибутковим», – поділилася учасниця, кореспондентка новин «11 каналу» Олена Городецька.

На практичному семінарі говорили про особливості та переваги регіональних ЗМІ. Вивчали досвід успішності телевізійних та радіомедіа Дніпропетровщини.

2

«Регіональні телеканали та радіостанції ближче до власного глядача і слухача, аніж національні. Це ключова особливість та перевага таких медіа, яка може стати секретом успішності. Слід розповідати про місцеві події, які цікаві мешканцям. Презентувати людей, які живуть поруч», – сказав спеціаліст з розробки стратегій Андрій Кашпур.

Серію зустрічей для ЗМІ області організувала ДніпроОДА. Вже пройшли семінари з медіаграмотності та прибутковості ЗМІ.

8