Як організувати роботу на карантині: інспекція з питань праці та зайнятості населення консультує дніпрян

У Дніпрі власники малого та середнього бізнесу на період карантину впроваджують нові сервіси. Роблять це і аби містяни могли користуватися послугами не виходячи з дому, і щоб працівники, які не можуть виконувати роботу дистанційно, могли отримувати зарплатню.

Так, наприклад, в одному із сімейних ресторанів міста вперше за п’ять років існування ввели можливість доставки їжі додому.
«Здоров’я людей для нас на першому місці. Для зручності містян ми організували адресну доставку їжі, а також, за бажанням, клієнти можуть замовити щось із собою. Для безпеки наших працівників ми закупили маски. Дезінфектори та рукавички і так є у нашому закладі зазвичай. На кухні працює один кухар, вночі виходить на роботу прибиральниця, яка все дезінфікує, таким чином вони ніяк не контактують», – розповідає співзасновниця кафе «Pa-si-ju» Наталя Лисенко.

_MG_0065.CR2

_MG_0072.CR2

А в мережі хімчисток у Дніпрі ввели послугу – привести свої речі до ладу не виходячи з дому.
«Хімчистка речей – це ще й дезінфекція. Тому ми продовжуємо працювати, але у закритому режимі. Ми організували домашній сервіс: ми забираємо у клієнтів вироби вдома, чистимо їх та повертаємо», – каже власник мережі «Італійська хімчистка» Дмитро Дубницький.

_MG_0084.CR2

_MG_0083.CR2

Проте є й ті роботодавці, у яких є питання щодо організації роботи під час карантину. Інспекція з питань праці та зайнятості населення надає їм консультації, а також відповідає на усі запитання працівників, аби їхні права не порушувались.

«Ми готові надавати консультації щодо того, як організувати роботу в умовах карантину. Бо є ті роботодавці, які можуть організувати дистанційну роботу, є ті, де працівники можуть піти в оплачувану або неоплачувану відпуску (за згодою працівника). А є підприємства, які не можуть виконувати роботу в умовах карантину. Для підприємств на час карантину призупинені перевірки, але це не привід порушувати закон, бо якщо будуть порушені права працівників, ми будемо вимушені у майбутньому вжити відповідних заходів», – зазначила начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.

_MG_0111.CR2

Звернутися до інспекції можна, написавши на електронну пошту work@dniprorada.gov.ua або на офіційну сторінку у Facebook.

Метки: карантин