Як міська влада підтримує ОСББ та ЖБК у Дніпрі

У Дніпрі в адміністрації Соборного району представники міської ради зібрали близько 160 переможців конкурсу співфінансування ОСББ та ЖБК, аби ознайомити їх з новими умовами програми ремонтів у житлових будинках. Через зміни у законодавстві виникли певні перешкоди у роботі об’єднань та кооперативів: закупівлі, участь у тендерах (на державному рівні), робота із казначейством тощо. Про це повідомив під час наради 18 березня депутат міської ради Северин Маринчук.

IMG_0189

«Міська рада вирішила допомогти людям адаптуватися у цих змінах. Для цього, по-перше, знижено відсоток співфінансування від будинку з 36 % до 25 %, а для новостворених ОСББ – з 25 % до 20 %. Відповідно бюджетне фінансування ремонтів збільшиться, а голови та мешканці будинків зможуть зекономити. По-друге, створено нове управління по роботі з самоорганізацією населення, яке працюватиме із закупівлями, казначейством, складатиме технічну документацію», – пояснив Северин Маринчук.

IMG_0185

Зі свого боку начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець додав: «Раніше ОСББ під час реалізації бюджетних коштів укладало прямі договори на проведення робіт та більше операційно співпрацювало із підрядними організаціями. Зараз, якщо ти є одержувачем бюджетних коштів, потрібно готувати тендерну документацію, винаймати або ж самим ставати уповноваженою особою, а це значить проходити кваліфікаційні курси, отримувати свідоцтва, як мінімум мати вищу освіту тощо. Аби спростити ці процедури, зменшити витрати людей та щоб кожне об’єднання, яке планує якісь роботи, гарантовано їх провело, міська влада вдосконалює підтримку ОСББ та ЖБК».

Голова правління ОСББ «Донецьке шосе, 3» Ірина Цукерман каже: торік вони успішно реалізували проєкт з ремонту ліфта в одному з під’їздів будинку. Цьогоріч виграли вдруге, але як реалізувати його, враховуючи зміни, не знають.

«Ми прийшли на зустріч дізнатися детальніше про зміни. Звичайно, у нас купа питань, адже є проєкт, який потрібно реалізовувати. Думаю, спільну мову ми знайдемо, і у нас все вийде», – сказала голова правління.

IMG_0167

Метки: ЖБК, ОСББ