Вспоминая Иловайск: в больнице Мечникова спасали 320 жертв “Зеленого коридора”

В эти дни, когда украинцы поминают жертв Иловайского котла, замглавврача днепровской больницы им. Мечникова Юрий Скребец рассказал, с чем пришлось тогда столкнуться докторам военного госпиталя. 

924269_2_w_1200

- Іловайськ. П'ять років тому.
П'ЯТЬ РОКІВ?! Як сталося??? Це ж ніби було позавчора!..
Триста двадцять воїнів отримала лікарня Мечникова з того котла. Половина з них - ті, що потрапили в "зелений коридор по-російськи". Вхопили все, що прилетіло. Пролежали в "зєльонкє" по 3-4 дні... поранені, безпорадні. Ніякої можливості зняти турнікет, обробити рани. Спека. Нестерпна спрага. Мухи. Сморід. Гангрена. Смерть навколо.
І після цього - Мечникова... Навіть переповнені палати реанімації здавались їм раєм: ідеальна чистота. Лікарі-професіонали. Чуйні сестри та санітарочки. І - дівчата-волонтерки! Ті дуууже мотивували до одужання!)))

###

Ми тиждень прожили тоді в лікарні. Сергій Риженко. Радій Шевченко. Іван Жердєв. Олександр Толубаєв. Ігор Йовенко. Віталій Пелех. Андрій Сірко. Сергій Косульников. Олександр Машин... і ще сотня "цивільних" лікарів та сестер, які за мить перетворились на військових медиків.
Просто містична команда Сергія Риженка.
За честь мені бути її частинкою.

###

...Спостереження за практикою вручення державних нагород
дає нам ясно зрозуміти: герой не завжди той, хто отримав орден. Герої ті, хто з перших днів війни пішли захищати свою країну, і досьогодні стоять живим заслоном ворогу, і своїми тілами ловлять все, що прилітає з «миролюбного» Донбасу –
кулі, осколки мін, снарядів, «градів» – все те, що призначене нам. Герої ті, хто рятує життя цим воїнам:
лікарі та сестри Мечникова, які на своїх руках
пронесли повз смерті три тисячі вкрай тяжких поранених. Честь!
Полеглим Героям - Вічна Слава!

P.s.: не хочу ніяких фото. Хто не був, хто не бачив, все одно не зрозуміє, - написал Юрий Юрьевич.
Как сообщал "Днепр вечерний", днепровский хирург Юрий Скребец стал Героем Украины

Метки: военный госпиталь, Иловайск, Юрий СКРЕБЕЦ.