Врачи Днепра помогли вернуть слух 4-летней малышке

Впервые после семилетнего перерыва в детской областной больнице на Космической была проведена операция по установке кохлеарного имплантата, который позволяет детям с глухотой слышать звуки окружающего их мира.

На днях команда отоларингологического отделения больницы успешно прооперировала четырехлетнюю Лизу. Год назад девочке окончательно диагностировали глухоту. Она довольно долго носила слуховые аппараты, но прогресса не было. А теперь Лиза сможет слышать.

185205452_236597768242603_8230731541234282972_n

Подробности рассказали на странице Дніпропетровська обласна дитяча лікарня.

- Дарувати дітям із глухотою можливість чути за допомогою кохлеарного імплантату у Дніпропетровській обласній дитячій лікарні почали ще у 2006 році. Та з початком війни на Сході України державне фінансування цієї програми припинилося. Її відновлення почалося лише у 2019 році.
Буквально днями командою отоларингологічного відділення Дитячої обласної лікарні на Космічній було успішно прооперовано чотирирічну Лізу. Рік тому дівчинці остаточно діагностували глухоту. Вона досить довго носила слухові апарати але прогресу не було. І вже зараз дівчинці вживлено внутрішню частину кохлеарного імплантату. Операцію провів завідувач відділення Игорь Березнюк, – сообщает пресс-служба больницы.

-Кохлеарний імплантат – це спеціальний медичний прилад, який складається з двох частин. Внутрішня частина за допомогою операції вживляється під шкіру дитини за вушком на все життя. Цим займаються отохірурги. І зовнішня частина, яка нагадує слуховий апарат. Якщо мова йде про вроджену глухоту, то її варто діагностувати якомога раніше, бо мовленнєвий центр дитини розвивається до 6-7 років. Чим пізніше зроблена кохлеарна імплантація, тим довшим та складнішим буде шлях дитини до першого промовленого слова. Але навіть вчасно діагностована та прооперована патологія – це лише пів справи. Дуже важлива командна праця в післяопераційній реабілітації: логопеди, неврологи, сурдопедагоги, дефектологи... Лише тоді ми отримаємо гарний результат, - отметил Игорь Березнюк.

Идеальным возрастом для проведения таких операций во всем мире считается 1-2 года. Но для этого нужно вовремя выявить проблему и правильно диагностировать ее.

Операции по установлению кохлеарных имплантатов проводят только в двух городах Украины - Киеве и Днепре.

 

 

Метки: детская областная больница, Ребенок, слух