Водители “Скорой” на Днепропетровщине вопиют о помощи: “наш гараж відрізали від цивілізації!”

Крик души водителей "скорых" села Хорошее, что на Петропавловщине, опубликовало местное издание "Степова Зоря".

По словам водителей "карет" ситуация настолько плачевная, что они не знают, смогут ли впредь оказывать оперативную помощь односельчанам.
Мы публикуем текст этого письма полностью.
- Років 10 тому станції швидкої допомоги розформували. Так сталося із Хорошівською швидкою. Працівники лишилися без роботи, жителі – без медичного обслуговування.
Ага, зрозуміли, що так не годиться: знову відкрили років сім тому. Ледве назбирали водіїв для автомобілів та медиків. Прийшли ми, водії, до гаража, а там все в занепаді – адже скільки пустувало!
Труби центрального опалення розмерзлися, все покрите іржею. Самотужки почали ремонтувати приміщення для автомобіля. Поварили, полатали та й нові труби проклали. Допоміг фінансово на придбання труб тоді директор ТОВ «Еліта» Ігор Білий. Тільки налагодили місце для автомобілів, а їх у нас два – для виїзду сімейного лікаря і швидка допомога. Зимового часу тут можна було ремонтувати автомобілі, адже це теж ми самотужки робимо. Навіть вода тепла текла – можна було руки помити.

А ось тепер прийшли й відрізали гараж від цивілізації – ні електрики, ні тепла, ні води. Всі бачили, на якому автомобілі ми їздимо, — ремонтуємо систематично. Власним коштом купуємо запчастини, самі ж їх і заміняємо. Ось, припустімо, буде поломка. Як ми будемо ремонтувати у холодному й темному приміщенні?
Що ж це за медицина така, що по камінчику поділили усе: це твоє, це моє? А хворим що робити? Сімейній медицині три кімнати зробили (встановили батареї), а швидку відкинули. А ми ж разом одну справу робимо!

За одну зміну по розбитих дорогах більше півтори сотні кілометрів намотуємо по району. В основному це нічні виклики. Видавлюємо із нашої машини все, що можемо, щоб приїхати вчасно до хворого. Ось сьогодні за ніч проїхала наша швидка 160 км, побували в Озерці, Добриньці, Богдано-Вербках і в Петропавлівці. Петропавлівська швидка працювала в Першотравенську, у Дмитрівці авто швидкої несправне.

Лікарня у селі Хороше Юлія Ларченко

Заробітна плата мізерна. Кому скажу, що оклад у мене 2400 грн – ніхто не вірить, кажуть, що таких зарплат немає. Ті водії, у яких є класність, мають доплати, то у них виходить близько 5 тисяч гривень. А у новачків ледь за 3000 грн. І це з нічними виїздами. З цих же грошей на запчастини «скидаємося» - їздити ж треба.

А вони, керівники, так просто все вирішили, — скерували та й відрізали гараж від світу. Що хочеш те й роби.

Та вони нас і не почують. Посадити б їх на пенсію мінімальну, то може тоді б відчули, як то воно жити. Думають, що вони вічні й крісла під ними – теж. Та ні! Нічого вічного немає! І до них старість прийде! А з нею неміч та хвороби. Ось тоді вони й відчують, що то значить чекати швидку. І напевне зрозуміють і пошкодують через роки, що своїми руками знищували медицину.

нек

 

Метки: село Хороше, скорая помощь