Субота, 22 червня 2024 року

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Дніпропетровщині почався масовий мор риби

Рівень води у Каховському водосховищі внаслідок руйнування рашистами дамби Каховської ГЕС стрімко падає. Подекуди вода відійшла від берега на 30 м. Через це на колишньому дні залишається багато риби. Під палючими променями сонця вона гине.
Мор риби зафіксували на березі водосховища поблизу села Мар’янське Криворізького району. Відео з гинущей рибой було опублікоано на ФБ сторінці Дніпропетровськогорибоохоронного патруля.
- Дніпропетровський рибоохоронний патруль разом з представниками Державної екологічної інспекції Придніпровського округу перебувають на місці події та встановлюють масштабність збитків, завданих водним біоресурсам України окупантами. Значна кількість водних біоресурсів, зокрема карась сріблястий, вже загинула. Обстеження триває, - сказано в повідомленні.

Раніше відомий дніпровський біолог, проректор з наукової роботи ДНУ Олег Маренков спрогнозував наслідки падіння рівня води у водосховищі на біоресурси.
- Фауна водосховища складає понад 150 видів зоопланктону, 180 видів безхребетних тварин, які внаслідок швидкого скиду води (до 15 см на годину понижується рівень) не здатні покинути місяця свого мешкання та приречені на загибель. Особливо це стосується ракоподібних, молюсків, черв’яків. Прибережна водяна рослинність мілководь загине - висохне.
З даними різни авторів в Каховському водосховищі мешкає від 42 видів до 56 видів риб в залежності від знахідок тих чи інших видів риб різними авторами в останні 10-15 років. Оскільки водосховище має комплексне призначення, то в ньому ведеться промисел риби. Останні роки виловлювалось до 1 тис. т риби, яка є запорукою продовольчої безпеки. Рибний промисел тепер під загрозою.
Зараз пройшов нерест риб на мілководдях водойми, віднерестували лящ, плітка, окунь в нересті зараз плоскирка, краснопірка, сом, сазан, карась, лин. Каховське водосховище має малу площу мілководь, які використовуються для нересту риб – до 5% площі, що становить майже 108 кв. км. Стрімке обміління призведе до загибелі відкладеної ікри і загибелі мальків, які не встигли скотитись.
Прісноводні гідробіонти потраплять до Чорного моря, де переважна більшість їх просто загине, - написав він у Фейсбук.

Метки: Каховське водосховище, мор риби

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.