Вартість середня, а послуг – найбільше: У міськраді Дніпра розповіли про тариф на управління багатоквартирними будинками

У Дніпрі нині діє середній для країни тариф на управління багатоквартирними будинками. Його мінімальний розмір становить 6 грн, а максимальний – 6 грн 99 коп. При цьому він включає найбільше послуг для містян.

«Торік відбувся конкурс з обрання управителів багатоквартирних будинків. Це стосувалося насамперед тих будинків, де упродовж відведених законом двох років мешканці самостійно не створили ОСББ або не вибрали собі управителя чи керівну компанію. Тому їм їх призначили. Після цього були ухвалені зміни до тарифу. Вони пройшли всі необхідні процедури», – зазначив виконувач обов'язків міського голови Дніпра Михайло Лисенко під час прес-конференції 19 квітня.

19.04_!_фото

Тариф включає виконання поточних ремонтів, технічну підтримку підйомників у будинках, прибирання у дворах і послуги міської аварійної служби. Не входить у тариф лише вивезення твердих побутових відходів і прибирання сходових майданчиків.

В. о. міського голови Дніпра також зауважив, що мешканці ще близько 4 тис. будинків у місті ще можуть самостійно обрати управителя, керівну компанію та створити ОСББ. Однак після цього поточні й капітальні ремонти, обслуговування мереж і ліфтів буде покладено на компанію-управителя.

Водночас у Запоріжжі, де управління багатоквартирними будинками коштує найдорожче в Україні, прибирання під'їздів і технічне обслуговування ліфтів обходиться містянам від 1 грн 75 коп. до 25 грн 79 коп. щомісяця.

Тож максимальна вартість цих послуг у понад 3,5 раза більша, ніж найвищий тариф на управління будинками у Дніпрі. При цьому встановлений у Запоріжжі тариф не передбачає поточних ремонтів, вивезення твердих побутових відходів і прибирання прибудинкових територій.

У столиці тариф встановлено в межах від 1 грн 37 коп. до 8 грн 81 коп. За цю платню комунальні служби прибирають у під'їздах, вивозять сміття, обслуговують ліфти. До переліку послуг не входить проведення поточних ремонтів і наведення ладу на прибудинковій території.

У Харкові та Одесі, де максимальна вартість послуг не перевищує 5 грн, містяни сплачують лише за прибирання під'їздів. Для решти робіт доводиться наймати підрядні організації.

Метки: квартплата