В Желтоводской колонии осужденные ели просрочку и работали “за чай”

В Желтоводской исправительной колонии осужденным в магазине предлагают просроченные рыбные консервы и тушенку, а за труд на производстве рассчитываются сигаретами и чаем. На сайте Уполномоченного Верховной Ради по правам человека об этом сообщается следующее.

-Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із регіональним координатором Уповноваженого в Дніпропетровській області та громадськістю здійснили повторний моніторинговий візит до державної установи «Жовтоводська виправна колонія (№26)».
Було встановлено, що в установі не було усунуто більшість порушень, виявлених за результатами попереднього візиту, який відбувся у березні 2019 року, та наданих рекомендацій.
Знову було виявлено декількох стигматизованих осіб, які проживали в окремих, непристосованих для цього, приміщеннях та не були забезпечені постільною білизною. Персонал установи спочатку визнав, а пізніше намагався приховати факти неналежних умов утримання зазначених осіб.
Через значні борги установи проводиться відключення води та електроенергії в гуртожитках для засуджених.
На більше ніж 660 засуджених в їдальні було в наявності тільки приблизно 80-100 тарілок у вкрай зношеному стані. Нові тарілки є на складі, але не використовуються.
На прилавках крамниці було виявлено тушкованку та рибні консерви з порушеним терміном придатності, який подекуди перевищував один календарний рік. Частина господарчих товарів, зокрема пральний порошок, був зіпсований вологою та непридатний для використання.
В установі мають місце численні випадки травмування засуджених, що свідчать про можливі конфлікти між ними.
В установі не забезпечується право засуджених на працю, яку вони вільно обирають, та її гідну оплату. Значна кількість засуджених повідомили про те, що вони працюють неофіційно та отримують за свою роботу лише цигарки та чай.
Один із засуджених поскаржився, що в установі «налагоджена» практика притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення так званої «злісної непокори законним вимогам адміністрації установи виконання покарань або інша протидія адміністрації у законному здійсненні її функцій». З’ясовано, що у всіх трьох випадках протиправні дії засуджених полягали у відмові мити приміщення камерного типу, до яких їх було переведено за вчинення малозначних порушень.
Медична частина не укомплектована лікарями. Медичне обстеження в’язнів лікарями медичної частини відповідно до фахової спрямованості не проводиться, за винятком лікаря-стоматолога та лікаря-фтизіатра. На момент візиту наявний в медичній частині флюорограф в несправному стані, стоматологічний кабінет не забезпечено необхідними матеріалами та інструментарієм для лікування зубів.
За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України та інших органів влади буде спрямовано відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням рекомендацій щодо їх усунення.

тарелки кроват_ кр

Метки: Жёлтые Воды, колония, нелегальная работа