В военкомате ждут призывников: что нужно знать юношам Днепропетрощины

В Украине начинается активная фаза призыва граждан на срочную военную службу, в течение июня-июля более 1500 ребят из Днепропетровщины пополнят ряды Вооруженных Сил Украины и других военных формирований. Отправление в войска начнется с 15 июня.
Об этом сообщается в ФБ-группе Дніпропетровський обласний ТЦК та СП

воен

«На строкову військову службу призиваються придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

У ході призовної компанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих (ділових, морально-психологічних, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан) якостей призовників.
Медичні огляди юнаків проводяться із суворим дотриманням карантинних вимог.

Надаємо перелік основних пільг та соціальних гарантій, передбачених державою під час проходження строкової військової служби.
Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні (безкоштовне харчування, проживання, медичне обслуговування, речове забезпечення).

При призові передбачена грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року.

Щомісяця виплачується грошове забезпечення (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби.
Надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад).
Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.

За строковиком зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування до призову.
Призвані в період навчання у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову.

Військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).

Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.

При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (залежно від звання й посади). Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - 12 окладів.

Після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) юнаки отримують матеріальну допомогу в розмірі:

- середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
- у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Звертаємось до голів селищних, районних та місцевих органів влади, керівників ОСББ, керівників підприємств, установ та організацій не залежно від форм власності з проханням відповідально віднестись до організації та проведення весняного призову на військову строкову службу», - отмечается в сообщении.

 

Метки: военкомат, призыв, срочная служба