В Сети показали, с кого Репин писал “Казаков”

В группе «Хроніки Прекрасної Епохи» в Фейсбуке назвали реальных людей, которые позировали Илье Репину при написании им известной картины «Запорожцы пишут письмо турецкому султану».

Запорожцы

-Усіх головних персонажів своєї знаменитої картини Рєпін писав з реальних людей, - отмечается в группе. - Переважна більшість з них - українці з характерними типажами. Але були серед них греки і поляки, і кримські татари. Дехто з моделей навіть не підозрював, що художник перенесе їх образ на знамените полотно, а дехто чинив цьому неабиякий спротив.

Історик та етнограф Дмитро Яворницький. Один з головних історичних конусльтатнтів Іллі Рєпіна під час написання картини та його особистий друг. Щоб вичавити в похмурого Яворницького усмішку для образа писаря Рєпін дав йому почитати журнал з карикатурами.

Яворницкий

Генерал Михайло Драгомиров. Вихідець з козацького роду, герой російсько-турецької війни, командуючий військами Київського округу, Київський, Подільський і Волинський генерал-губернатор. З Рєпіним його пов'язувала особиста дружба та любов до української культури та мистецтва.

Драгомиров

Марко Кропивницький - український актор, режисер і драматург, друг Іллі Рєпіна. За іншою версією - поляк Костянтин Белоновський, педагог Катеринославської народної школи.

Кропивницкий скринERF

Метки: «Запорожцы пишут письмо турецкому султану», Илья Репин